Обкладинка_ рос фейки_ 4.8.22

3 серпня у пропагандистських виданнях почали з’являтися повідомлення про те, що у Кобеляцькій районній лікарні перебувають військові підрозділи. Такі повідомлення російські видання раніше поширювали, щоб «виправдати» влучання по цивільним об’єктам.

У коментарі ЗМІСТу 4 серпня начальник Полтавської обласної військової адміністрації Дмитро Лунін розповів, що влада знає про заяву керівника центру управління обороною рф Михайла Мізинцева про те, що нібито «Айдар» перебуває у приміщенні в Кобеляках.

Місцева влада отримала завдання відреагувати на ці «попередження» й забезпечити безпеку лікарів та пацієнтів, які перебувають у закладі. Повідомлення російського військового керівництва про захоплення медзакладу – фейк.

Фейки про Кобеляцьку лікарню 3 серпня

Поширюючи брехню про розташування військових ЗСУ, ворог виправдовує обстріли цивільних об'єктів, повідомляв Генштаб.  Російські окупанти продовжують здійснювати обстріли цивільної інфраструктури та житлових будинків на території України, виправдовуючи свої дії тим, що у них нібито розташовуються військові ЗСУ:

«Російські окупанти, щоб хоч якось виправдати руйнування цивільних об’єктів на території України, продовжують відверто брехати про розташування військових підрозділів в дитячих садках, лікарнях та церквах. Закликаємо довіряти інформації тільки з перевірених джерел та не розповсюджувати російські фейки і дезінформацію», - повідомляють українські захисники.

Нагдаємо, що 27 червня ворожа ракета влучила в торговельний центр «Амстор» у Кременчуці. Уже за кілька годин по тому російські телеграм-канали почали поширювати коментар заступника постійного представника росії при ООН, що це провокація.

Наступного дня російські пропагандисти оприлюднили слова міністра закордонних справ про те, що бомбардували ангар, куди прибула американська та європейська зброя. Міський голова Кременчука Віталій Малецький одразу спростував ці фейки.

Обкладинка – Юлія Сухопарова

Loading...