На Полтавщині прощалися з Ольгою Таран – ветеранкою війни, яка боронила Маріуполь

295138612_437796848230795_5644278420928539851_n

34-річна захисниця загинула 12 квітня під час мінометного обстрілу у Маріуполі. У складі свого підрозділу обороняла завод імені Ілліча. Під час одного із проривів з оточення, відбиваючи атаки переважаючих сил ворога, Ольга Таран евакуювала поранених й отримала смертельні поранення.

21 липня кортеж із тілом загиблої зустрічали у Котельві.

Ольга Таран – старша сержантка, фельдшерка танкового батальйону 36-ої окремої бригади морської піхоти імені контрадмірала Михайла Білинського. Після прощання на батьківському подвір’ї, провели чин відспівування Ольги у Свято-Троїцькому храмі. Поховали відважну захисницю на одному із селищних кладовищ.

На війну героїня пішла за покликанням серця ще у 2015 році. За майже 7 років служби була фельдшеркою танкового батальйону, фельдшеркою польового вузла зв’язку, бойовою медикинею медичної роти.

«Захищаючи Україну, воювала пліч-о-пліч з чоловіками й нерідко рятувала їх тоді, коли це здавалося неможливим. Витягувала воїнів з-під обстрілів, дивлячись в обличчя смерті і не втрачаючи віри в життя. Була для них янголом», – пишуть про героїню у Котелевській громаді.

За безстрашність та героїзм Ольга Таран Указом Президента України у квітні 2021 року нагороджена медаллю «За врятоване життя», раніше – відзнакою Міністерства оборони України «За зразкову службу», медаллю «Ветеран війни» та відзнакою Президента України «За участь в антитерористичній операції».