24

Швидкий тест на COVID-19 став частиною безкоштовних послуг сімейного лікаря. Результат експрес-тесту на антиген можна отримати за 15 хвилин.

Про початок створення центрів тестування при закладах первинної медичної допомоги повідомила Національна служба здоров’я України 11 січня. 

Від початку 2021 року НСЗУ припинила фінансувати діяльність мобільних бригад, які виконували забір матеріалів для ПЛР-тестувань і транспортували їх до лабораторії. Наразі лікарі первинної медичної допомоги виїжджають до пацієнтів, які не можуть дістатися до пунктів тестування самостійно. Центри медико-санітарної допомоги можуть створювати спільні пункти тестування або мобільні бригади. 

Тимчасово виконуючий обов'язки голови НСЗУ Андрій Віленський розповів ЗМІСТу, що ці зміни адаптовані під розвиток ситуації з пандемією:

«Ми побачили, що мобільні бригади здійснюють одну третину тестувань. Первинна медична допомога повинна була виділяти додатковий ресурс для створення мобільних бригад. Тоді, коли населення було насторожене, не звикло до цієї історії й не адаптувалося до ковіду, інструменти, які ми застосовували, щоб зібрати ці тести, були виправданими. Під час пандемії ковіду немає сталих рішень».

Андрій Віленський говорить, що сімейний лікар став для українців лікарем першого контакту, до якого потрібно звертатися по медичну допомогу. За словами Віленського, на початку пандемії люди без призначень лікаря робили тестування та обстеження, зокрема комп’ютерну томографію.

«Зараз порадник – сімейний лікар, ми вже це розуміємо. Тому цю послугу ми концентруємо там. Зараз внесені зміни до 504 наказу МОЗ про обсяг медичних послуг, які надаються на первинній медичній допомозі, що є частиною договору з первинкою. І туди увійшли, зокрема, питання тестування. З іншого боку, збільшено тариф на оплату послуг сімейного лікаря. Зараз це 651,6 грн», – розповів очільник НСЗУ. 

Андрій Віленський каже, що експрес-тести надходить до лікарень протягом останнього місяця.

Детально про зміни в медицині, впровадження реформи охорони здоров’я в Україні та роль Полтавщини цьому процесі ЗМІСТ поговорив під час інтерв’ю з Андрієм Віленським. Прочитати його можна тут.

Loading...