Карта Полтавщини до укрупнення районів

У межах децентралізації на Полтавщині скоротили кількість районів з 25 до 4. Так само зменшили кількість районних рад, але ще не визначилися з їхніми повноваженнями.

В області залишили Полтавську, Лубенську, Миргородську та Кременчуцьку районні ради. У трьох з них уже провели перші засідання сесії.

У Полтавській райраді перше засідання відбулося 1 грудня. Нові депутати набрали повноважень та отримали посвідчення, але вирішили зробити перерву у засіданні. На думку депутатів від фракцій «Свободи» та «Рідного міста» засідання потрібно буде продовжити після того,  як президент України підпише закон про повноваження районних рад.

Через це на першому засіданні не обрали голову та заступників Полтавської райради.

Межі Полтавського району

Кременчуцька районна рада провела перше засідання депутатів восьмого скликання 26 листопада. На відміну від Полтавської райради, тут обрали голову ради. Ним став Антон Самаркін від фракції «За майбутнє». Заступником голови обрали Дмитра Колотієвського, який балотувався від «Рідного міста».

Межі Кременчуцького району

Перше засідання сесії нових депутатів Миргородської райради провели 19 листопада. Очільницею ради обрали Наталію Гирку, яка балотувалася від партії «Довіра», а її заступником став Олег Карабка від «За майбутнє». Депутати цієї райради планують на наступному засідання затвердити склад профільних комісій.

Межі Миргородського району

У Лубенській районній раді засідання відбудеться 8 грудня. Таке рішення ухвалила голова Лубенської територіальної виборчої комісії Валентина Донець. На засіданні мають обрати голову райради.

Межі Лубенського району

Що змінилося після виборів і чому райради не знають про свої повноваження. Райони Полтавщини укрупнили у межах реформи децентралізації. Нові райони територіально є більш-менш однаковими.

Один з основних меседжів такого кроку – зменшити кількість райдержадміністрацій, районних рад і рівномірно розподілити обов’язки.

Ще однією причиною укрупнення районів стало те, що вони суттєво різняться між собою за розмірами та чисельністю людей. На думку уряду, такі розбіжності у розмірах районах не відповідають сучасним вимогам організації ефективної місцевої влади. А це є основою децентралізації, тому без укрупнення повністю завершити реформу не вдалося б. У Мінрегіоні кажуть, що завдяки укрупненню вдасться організувати на місцях ефективну державну виконавчу владу та зекономити на її утриманні.

Завдяки укрупненню, в районах більше не відбудеться виборів депутатів до райрад.

Після укрупнення райони не будуть позбавлені повноважень повністю. За ними лишаються функції, які не можуть на себе перебрати громади. Власне, це і є причиною збереження рівня районів у територіальному поділі України. Йдеться про такі функції:

  • нагляд за дотриманням Конституції та законів прийнятих рішень органами місцевого самоврядування;
  • координація роботи підрозділів центральних органів виконавчої влади у межах району;
  • місцева екологічна політика;
  • розробка та супровід інфраструктурних проєктів районного значення, погодження проєктів Державного фонду регіонального розвитку.

Над визначенням повноважень районних рад працювало Міністерство розвитку громад. Так само визначалися фінансові питання, які мають внести до Бюджетного і Податкового кодексів. Наразі закон, який чітко визначає повноваження райрад знаходиться на підписі у президента України.

Графіка Романа Желізняка

Loading...