Фото зі сторінки ФБ Сергія Матвієнка

Нові можливості для скелелазів зробили полтавець Сергій Матвієнко разом з друзями та однодумцями в Чикалівському гранітному кар’єрі, що неподалік міста Кременчук. Тут він також планує проводити навчання з нового напряму скелелазення для Полтавщини та створити скелелазний фестиваль.

Чоловік не лише займається альпінізмом та скелелазенням, а й створив скелелазну лабораторію Rocklab.

Він розповідає, що все почалося з того, що він хотів прокласти 2-3 маршрути і замінити кріплення на вже існуючих. Йому погодився допомогти досвідчений альпініст, скелелаз, керівник дитячого табору «ЕкстреМал» та проєкту CLIMB_Korostyshiv Влад Чумаченко. За день з ним вони проклали 5 маршрутів.

Полтавський альпініст і скелелаз, засновник школи скелелазення Сергій Матвієнко. Фото зі сторінки ФБ Сергія Матвієнка

Сергій Матвієнко вирішив прокладати маршрути й далі і за три місяці, до травня минулого року, було створено ще 30 напрямів.

На цьому теж вирішили не зупинятися і до сьогодні створили понад 60 скелелазних маршрутів.

Він говорить, що йому дуже допомогли люди в соцмережі. Адже написавши один пост, що йому потрібен перфоратор для створення цих скелелазних маршрутів, за один день змогли зібрати близько 6 тис.грн.

«Я просто радів від того, що в мене з`явилася іграшка, якою я можу бити маршрути і розвивати цей район», – згадує свої емоції Сергій Матвієнко.

Полтавець дякує організаціям, які допомогли в реалізації задуманого. Серед них – магазин туристичного спорядження Top Rope, FA gear, Fram Equipment, організації Єдність та братерство, Гірський Клуб «Ірбіс», спорядження для досягнень Alp.com.ua., та R9:creative agency які допомогли в брендінгу та дизайні.

Також, він особливо вдячний Ігорю Ткачову, який зняв невеличку відеорозповідь, про створення цих скелелазних маршрутів.

Надалі в планах Сергія Матвієнка спробувати започаткувати на цих маршрутах підвид скелелазання «драй тулінг», коли маршрут долається з льодовими інструментами та в ботинках «кішках».

Крім того, на Чикалівському кар'єрі є лід, де можна з тим же спорядженням займатися льодолазанням.

«В планах кожного місяця робити "драй тулінг-вікенди". Чим більше я зможу людям донести, розказати, що таке "драйтулінг", тим краще це буде для розвитку Чикалівки різнопланово».

А ще полтавський альпініст уже в травні цього року хоче провести фестиваль зі скелелазання. Вже визначили дати – 11-14 травня. Він розповідає, що в рамках фестивалю здійснять один інтенсивний день лазання. Також буде зустріч друзів та призи від спонсорів, для найздібніших учасників.

«Запама`ятайте, що головне – ідея і вірити те в що ти робиш. І тоді підтягуються такі люди, що ти навіть не очікуєш такої кількості допомоги», – ділиться своїм досвідом Сергій.

Днями у Полтаві стартує навчальний курс з основ скелелазіння від Сергія Матвієнка. Його називають справжнім майстром своєї справи, адже йому з однодумцями вдалося перетворити закинутий Чикалівський кар`єр на унікальний скелелазний полігон.

Полтавський скелелаз говорить, що буде радий, якщо хтось захоче допомогти донатами або залізом, номер карти 5375414120159438 (Монобанк).

Скелелазання на Чикалівському кар'єрі. Фото зі сторінки ФБ Сергія Матвієнка

Loading...