Нарада щодо облаштування громадського простору «Територія Майдану» не дала результатів

Автор: Наталія Норіцина, 22 січня, 17:01

Запрошені на обговорення питання щодо забудови площі перед ОДА експерти та представники громадськості так і не змогли дійти згоди щодо того, чи варто реалізовувати проект, який переміг у конкурсі. Не змогли учасники наради домовитися і про наступну зустріч, хоча під час засідання лунали пропозиції щодо її проведення.

22 січня у Полтавській обласній державній адміністрації відбулася нарада з обговорення питань щодо містобудівної ситуації для комплексної забудови території площі на вул. Соборності, 45. Нагадаємо, що у 2016 році відбувся архітектурно-художній конкурс «Територія Майдану». Тоді комісія обрала три  проекти-переможці (І, ІІ і ІІІ місце), однак за реалізацію жодного з них не проголосувала.

У вересні минулого року начальник управління капітального будівництва облдержадміністрації Тимофій Голбан заявив про те, що проект урбан-платформи CityLab, який посів І місце, таки буде реалізовано. Однак таке рішення викликало обурення деяких мешканців Полтави.

Про своє незадоволення концепцією, яку запропонували урбаністи з CityLab, неодноразово заявляла художниця Юлія Петушинська. На її думку, для вшанування подій Майдану потрібно встановити пам’ятник, а не облаштовувати громадський простір з елементами меморіалізації.

Аби вирішити всі суперечності та знайти компромісне рішення, обласна влада ініціювала проведення наради, куди були запрошені експерти з обласної адміністрації, обласної та міської ради, автори проекту та громадські діячі.

Конфлікт між присутніми розгорівся ще в коридорі. Вхід до залу засідань відбувався за списком, що сильно обурило Юлію Петушинську, хоча її прізвище в переліку запрошених значилося. Також жінка була невдоволена тим, що її колеги дізналися про нараду лише чотири години тому і не змогли прийти.

Начальник управління капітального будівництва Полтавської ОДА Тимофій Голбан та заступник голови ОДА Микола Білокінь запропонували провести  ще одну зустріч наступного тижня, на яку б з’явилися всі бажаючі та висловили свої пропозиції.

«Якщо сьогодні запросили не всіх, давайте ми визначимо термін, коли зберемося. Давайте на понеділок. Сьогодні понеділок, даємо тиждень на оголошення. Збирайтеся тут, ми даємо вам приміщення обговорити питання без емоцій, без крику, без образ один одного. Давайте пропозиції один одного. Давайте пропозиції виконавчій владі і вона їх виконуватиме», – зазначив Микола Білокінь.

Лунали також пропозиції провести ще один конкурс, однак у присутніх виникали сумніви щодо того, чи захоче хтось брати в ньому участь, якщо проекти-переможці трьох попередніх конкурсів так і не були реалізовані.

Обговорення проходили на підвищених тонах. Тимофій Голбан кілька разів закликав присутніх поводитися толерантно і попереджав, що він покине засідання, якщо діалог не перейде в конструктивне русло. Після чергової спроби заспокоїти противників реалізації проекту «Територія майдану», він вийшов з залу. За ним почали виходити і решта учасників наради. Жодного рішення щодо подальших дій так і не було прийнято.

Опублікована: 22 січня 2018


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація