photo_2021-01-14_13-49-42

Головний інженер компанії «Полтавагазу» Олександр Чухрай каже, що підприємство стурбоване ситуацією щодо тарифоутворення. Своєю чергою депутати Полтавської обласної ради та голова Полтавської облдержадміністрації критикували роботу компанії.

Про це відомо з сесійного засідання Полтавської облради, що відбулося 14 січня.

Олександр Чухрай розповів, що наразі 40% вартості на транспортування газу становить вартість технологічного газу, який необхідний для роботи компанії. Також у ньому врахована заробітна плата працівників підприємства (їх майже 2 тисячі) та необхідність модернізувати систему газопостачання.

На думку Чухрая, щоб зменшити вартість розподілу необхідно врахувати місцевий газ., який видобувають на Полтавщині. Це вплине на зниження тарифу на природний газ і дасть змогу переглянути тариф на розподіл газу. Зараз транспортування коштує 2,31 грн за м³:

«Підприємство стурбоване, як і всі ви, ситуацією щодо тарифоутворення. У державі формується політика щодо вартості енергоносіїв з проблемою, що випливає у мітинги і протести. Породжується криза системи неплатежів, подальше зубожіння і крах розподільчих компаній».

Олександр Чухрай каже, що мережі «Полтавагазу» швидко приходять в аварійний стан. Якщо не закласти у тариф на розподіл їхню модернізацію, діяльність підприємства не матиме сенсу. Наразі «Полтавагаз» обслуговує 378 тисяч побутових споживачів, 2200 підприємств і 477 бюджетних об’єктів. Основним джерелом фінансування витрат є тариф на розподіл.

«Протягом останніх років 2017-2020 років тарифи газорозподільчих підприємств були не економічнообгрунтованими і не могли покривати витрати, які підприємства витрачали на модернізацію об’єктів. Останні 4 роки зарплата наших працівників, закладена у тариф, була на 30% за середньостатистичну. Через це відчутно відтік кадрів. Це стає проблемою», – каже Олександр Чухрай.

З новим тарифом на 2021 рік запланували прибуток у 99,2 млн грн.

Депутати запитували представника «Полтавагазу» про відключення споживачів від газопостаячання. Олександр Чухрай каже, що наразі це можливо не через борги, а через технічний стан мереж.

Натомість головоа Полтавської ОДА Олег Синєгубов каже, що підприємство «прикривається» несправністю мереж, що відмикати від мережі боржників і в умовах децентралізації це стало проблематичним:

«Відключення у громадах сталися по вашому підприємству в області. У нас були ситуації щодо електроенергії, але ми все вирішили по укладенню договорів. Головне повертатися до громадян обличчям. […] Ви використовуєте питання технологічного пошкодження мереж як підставу для відключення, а насправді відключаєте через невиплату. У мене дуже обмежені повноваження, щодо впливу на ваше підприємство, але я особисто буду звертатися до правоохоронців, щоб перевірили всі ці факти».

Чухрай каже, що підприємство вимикає споживачів тільки через можливість виникнення аварійної ситуації, що може спричинити надзвичайні ситуації.

Loading...