tt6lonnthpt03sta

На час карантину випадає весняна посівна кампанія і частково для великих аграріїв, і для полтавців, які мають власні городи.

Через це є попит на насіння для майбутнього врожаю, але всі крамниці з посівним матеріалом закриті на карантин. Так само місцевою владою заборонена стихійна торгівля квітами і насінням. Та попри попит, крамниці все ж точно будуть закриті до кінця карантину. Про це повідомив голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов 31 березня.

За його словами, бажання людей посадити городи є зрозумілим, але небезпека поширення коронавірусу є сильнішою за посівний сезон на приватних городах:

«Наразі посівні крамниці мають бути зачинені, бо це життя людей. Ми маємо втримати цю першу хвилю. […] Дуже добре, коли полтавці ставлять питання про те, що їм висадити на городі. Але я знаю ще одне питання в нас немає крематорію. Для мене це питання. Для полтавців це поки не питання, бо ми готуємося до найгіршого сценарію. […] У Чернівецькій області населені пункти закривають, а ми роздумуємо над тим, що нам посадити на город».

Олег Синєгубов

Синєгубов каже, що наразі усі великі аграрні підприємства забезпечені усім необхідним: і посівним матеріалом, і мастильними та горючими матеріалами. Дотримуючись умов карантину вони можуть проводити посівні роботи.

Наразі в ОДА слідкують за динамікою захворювання і щойно буде зрозуміло, що небезпека відступає, карантин можуть послаблювати. Кабмін уже дозволив поновлювати роботу насіннєвих крамниць, але остаточне рішення за місцевою владою.

Loading...