Освітяни з Полтавщини підписують петицію через непризначення Міністра освіти і науки України

Автор: Лілія Удоденко, 18 червня, 17:02

Фото: Збір підписів триває (Джерело – t.me/s/jenskiy_business)


Підписанти висловлюють стурбованість тривалою відсутністю міністра, а також дотриманням курсу реформи НУШ. Освітянки з Полтавщини також підтримали петицію.

Збір підписів триває протягом двох днів, розповіла тренерка з неформальної освіти в м. Кременчук, експертка з недискримінації в освіті Світлана Овчаренко у четвер, 18 червня.

«Взагалі я дуже критично підходжу до підписання звернень та петицій. Саме це звернення мені сподобалося тим, що там не було конкретних прізвищ. Я  згодна з тим, що прізвище Міністра освіти і науки не так важливо, як його якості. Тому я підписала цю петицію. Я не знаю, наскільки велика її ефективність. Але роблю, те, що можу зі свого міста», – говорить Світлана Овчаренко.

Звернення опублікували на сайті Нової Української школи (НУШ). А підписи збирають онлайн із всієї України. Станом на 18 червня зібрано вже понад 250 підписів. Серед тих, хто підтримує петицію –  освітяни, батьки, журналісти. Підтримують і представники громадських організацій – Зоя Литвин, голова ГС «Освіторія», Олександр Елькін, голова Ради ГО «ЕдКемп Україна», Альона Парфьонова, співголова ГО «Батьки SOS». Вони висловлюють стурбованість щодо тривалого непризначення міністра освіти і науки України та, водночас, пошуку претендентів на цей пост в кулуарний спосіб.  

У петиції також йде мова про занепокоєння призупинення реформи НУШ. Наголошується, що ця реформа освіти є однією з ключових, тому має тривати до 2030 року, як і планувалося. 

Заступниця директора Департаменту освіти і науки Полтавської області Галина Власюк прокоментувала петицію так:

«Ми здійснюємо державну політику в галузі освіти на території області. Призначення міністра обирається Верховною радою України й ми абсолютно довіряємо їй. Те, що у зверненні пишеться, які мають бути професійні якості, безумовно ми згодні, щоб був професійний Міністр. Тож ми, як державний орган, не можемо втручатися в цю ситуацію та зберігаємо нейтралітет. Ця петиція – це волевиявлення людей, так вони бажають, тому це роблять».

На даний час петиція відкрита. ЇЇ може підписати будь-хто.

Нагадаємо, що без керівника Міністерство освіти перебуває з початку березня. 

Опублікована: 18 червня 2020


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація