26.05.23 1 (2)

На проєктування, створення скульптури Симона Петлюри та її встановлення у Полтаві потрібно 4,9 млн грн. Гроші на пам’ятник планують знайти після перевиконання бюджету, але уже зараз готові внести до програми для фінансування.

Про це повідомляє кореспондентка ЗМІСТу із засідання бюджетної комісії обласної ради.

За даними Департаменту культури, у межах проєкту планується благоустрій частини скверу та встановлення пам’ятнику на вул. Соборності, 67 біля ОЦЕВУМу. Також потрібно оформити земельну документацію та отримати дозвіл від міської влади.

Проєктування та інженерні роботи коштують 300 тис. грн, а скульптура – 4,6 млн грн. Грошей наразі на це не передбачили, тому обласна рада планує додати ці заходи у програму на фінансування.

Під час засідання комісії депутат Віктор Кордубан запитував чи доцільно виділяти гроші на пам’ятник, якщо є проблеми з ремонтом доріг і грошей на ці проєкти не вистачає:

«Я не кажу, що цього не потрібно робити, я запитую про доцільність», – говорив депутат.

Депутату пояснили, що пам’ятник теж важливий, бо гроші на нього виділятимуть з бюджетних лишків і всі гроші об’єктивно не можна витрачати тільки на дороги. Витрати мають бути збалансованими. Голова обласної ради Олександр Біленький відповів: цей проєкт важливий у контексті відновлення національної пам’яті:

«Згадайте, як встановлювали пам’ятник Мазепі. Полтавська міська рада руками і ногами відбивалася, щоб його не було в проєкті, не давала землю. Те саме буде з пам’ятником Петлюрі. … За оновлення, декомунізацію пам’яток, бо у нас тут зірки на кожному кроці. Пам’ятник Петлюрі – це один з кроків, щоб Полтава не була такою, як раніше».

ЗМІСТ писав, що на всеукраїнський архітектурний конкурс на спорудження пам’ятника Симону Петлюрі надійшло 11 проєктів. Серед них журі обрало 3 конкурсні пропозиції, які посіли призові місця.

Переможцем став проєкт скульптора Анатолія Куща, архітектора Сергія Швець-Машкари та співавтора архітектора Михайла Швець-Машкари. Проєкт передбачає створення скульптури та реконструкцію площі, де вона буде розміщена.

Понад 100 років тому Симон Петлюра як член Директорії зробив внесок в історію: у 1919 році українська держава стала соборною. Тоді народ об’єднався проти ворога – росії. Про значення подій столітньої давнини для сучасної України читайте у матеріалі ЗМІСТу.

Скульптура, яка перемогла на конкурсі
Loading...