Під час купівлі ґрунту «Онур» вивів 25 мільйонів гривень – розслідування полтавських правоохоронців

Автор: Ксенія Омельченко, 9 жовтня, 17:55

Фото: «Онур» міг вивести 25 мільйонів гривень – розслідування правоохоронців (фото - vesti.dp.ua)


Розслідування почалося з матеріалів, які управління СБУ надіслало до прокуратури. Дослідивши їх, 30 липня поліція відкрила кримінальне провадження.

З матеріалів СБУ поліція встановила, що протягом 2017-2018 років службові особи фірми «Захід-Інвест-Груп», за попередньою змовою з представниками ряду фірм з ознаками транзитності, впровадили протиправні механізми штучного:

  • формування валових витрат;
  • податкового кредиту з ПДВ;
  • виведення грошей у тіньовий сектор економіки.

Гроші були отримані, згідно з матеріалами справи, в якості прибутку за фіктивну купівлю-продаж «підсипочного ґрунту».

За підрахунками фіскальної служби, які було відображено в аналітичному дослідженні, мова про 759,8 тис. м куб ґрунту на суму понад 21,6 млн грн.

При цьому «фіскали» встановили, що фірма «Захід-Інвест-Груп» свідомо вносила неправдиву інформацію до податкової звітності до органів ДФС.

У свою чергу, фірму «Захід-Інвест-Груп» для ймовірного виведення грошей «в тінь» використовувало представництво «Онур Таахут Ташимаджилик Ішаат Тіджарет ВЕ Санаї Анонім Ширкеті». І тут мова вже про 24,8 млн грн.

У виявлених правоохоронцями договорах за 2017 та 2018 роки, зазначається, що фірма «Захід-Інвест Груп» продавала «Онуру» підсипочний ґрунт по 29 грн/м. куб.

Однак з наявних матеріалів слідчі вбачають, що насправді господарські операції не відбувались, був лише рух активів «на папері».

Чи так це – наразі з'ясовують слідчі, а поки підсумуємо.

Виходить так, що представники ряду фірм могли не продавати ґрунт, а лише підписувати папери та отримували гроші від «Захід-Інвест-Груп». Той, у свою чергу, куплений «віртуальний ґрунт» міг продавати представництву «Онуру», за що також отримував гроші.

Звідки бралися гроші? Цілком імовірно, що з держбюджету, адже «Онур» будує в дороги державного значення.

Звідки брався ґрунт? Цілком імовірно, що з кар'єрів Полтавської області, що неодноразово помічали як журналісти, так і правоохоронці.

Представників «Онур» за це навіть хотіли судити, але сталося інакше. Тепер судять слідчих, що намагалися розслідувати діяльність будкомпанії.

Опублікована: 9 жовтня 2019


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація