Hand of the person with a sports cup

О 24:00 в неділю, 24 листопада завершилося голосування за проєкти «Бюджету участі» Полтави. За інформацією на порталі «Громадський бюджет», ЗМІСТ обрав ті, які набрали найбільше голосів та стали переможцями.

Проєкти-переможці обирали у трьох категоріях:

  • великі – від 500 тис. грн до 1,4 млн грн;
  • малі – від 100 тис. грн до 500 тис. грн;
  • мікро – до 100 тис. грн.

Цьогоріч загальний бюджет конкурсу становить 11 млн грн. За 103 поданих ініціатив полтавців віддали 31 тис. 624 голоси.

За підсумками голосування перемогли 3 великих, 12 малих і 5 мікропроєктів. За словами Олександра Глазова, член робочої групи й головного фахівця КО «ІРМ», кількість може дещо змінитися (можуть додатися 1-2 проєкти), адже в них закладена різна вартість.

Великі проєкти

№53. «Реконструкція траси Українського масштабу СТК Лтава».

Місце реалізації завдання: вул. Комарова, 1, Спортивно-технічний комплекс Лтава.

Загальна вартість: 1,4 млн грн.

Проєкт, за який віддали 1788 голосів, подав організатор перегонів United TimeAttack Series Андрій Приходько. За своїми характеристиками картодром вважається одним із найкращих на території України та СНД. Траса довжиною 1050 м відповідає міжнародним стандартам. Її ширина полотна становить 9 м, ширина стартової зони — 14 м. Трибуни картодрому розраховані на 2500 глядачів. Під ними знаходяться бокси для зберігання техніки та підготовки її до тренувань та змагань, майстерні, душові кабінки та медпункт. Картодром «Лтава» має приміщення для пресцентру, коментаторські кабіни, площадку для роботи телекамер. Передбачені автостоянки для службового та індивідуального транспорту.

Проте протягом останніх 30 років капітального ремонту на території не проводили: трибуна розвалюється, асфальт кожного року потребує догляду, дах частково протікає тощо. Подана ініціатива має на меті реконструювати трасу на картодромі.

На картодромі

№66. «Навчання впродовж життя “Університет третього віку”».

Місце реалізації завдання: КО «Інститут розвитку міста», бібліотеки міста Полтави та спеціально обладнані аудиторії

Загальна вартість: 1 млн 399 тис. 904 грн.

Проєкт, за який віддали 1655 голосів, подала Інна Чайка. Він має на меті залучати людей поважного віку до освітніх, культурних, фізкультурних заходів задля покращення якості життя, суспільної активності, зміцнення контактів з представниками інших регіонів. У результаті навчання слухачі підвищать рівень комп'ютерної грамотності, володіння англійською мовою, прослухають різноманітні сучасні освітні курси та розширять кругозір.

Під час його реалізації планується створити 24 групи з орієнтовною кількістю слухачів у кожній – 650 осіб. В «Університеті третього віку» навчатимуть на наступних освітніх курсах:

«Інформаційно-комунікативні технології (комп’ютерні курси)»; «Краєзнавчі студії Полтавщини»; «Англійська мова»; «Теорія систем у світосприйнятті сучасної людини»; «Психологія для 55+»; «Здоровий спосіб життя»; «Хочу жити в якісному світі»;«Особистісний розвиток»; «Дизайн і арт-терапія»; «Хореографія»; «Фізичне навантаження для людей 55+»; «Майструємо своїми руками»; «Справжня леді»; «Творча лабораторія «Ретро-бабуся».

№75. «Закупка обладнання для відділення відновного лікування».

Місце реалізації завдання: 3-я міська клінічна поліклініка, провулок Рибальський, 10 В.

Загальна вартість: 1,4 млн грн.

Проєкт, за який віддали 1407 голосів, подала Наталія Шпак. Він має на меті створити сучасний центр відновного лікування для жителів міста Полтава. Адже на сьогодні в місті майже немає обладнання для проведення фізіотерапії. Ініціативою передбачена закупівля наступного обладнання:

апарат ударно-хвильової терапії БТЛ; апарат лазеротерапії; апарат пневмопресингу БТЛ; апарат магнітотерапії БТЛ; тренажерний комплекс «Орбітрек»;бігова доріжка; система «Амадео»; дошка «Євмінова»; велотренажер; апарат «Біотрон».
Обладнання для відділення відновного лікування

Малі проєкти

№76. «Спортивний зал для адаптивної фізичної культури та сенсорної інтеграції (для дітей з інвалідністю)».

Місце реалізації завдання: Полтавська спеціальна загальноосвітня школа №39, вул. Сінна 30/80.

Загальна вартість: 500 тис. грн.

Проєкт, за який віддали 1598 голосів, подала Олена Якименко. Терапія адаптивною фізкультурою та тренажерами сенсорної інтеграції розраховані для дітей з інвалідністю (різної нозології), які мають труднощі у сприйманні оточення, обробки та аналізу інформації, яка надходить через різні аналізатори, спостереження, поведінці, мовленні, навчанні, виконанні точних дій, читанні, писанні, руховій активності та функціонуванні в суспільстві.

Терапія призначена для дітей із:

затримкою психомовного розвитку; синдром гіперактивності; синдромом Дауна;розладами аутичного спектра; затримкою рухового розвитку.

Проєктом передбачене облаштування зали спеціальним знаряддям та тренажерами (бар’єри, платформи, бігові доріжки, шведська стінка, тренажер «обіймальна машина», падуча платформа, гамак, тренажер круглий підвісний, тунель сенсорний, тренажер колода, тренажер гелікоптер, гніздо для релаксу).

Знаряддя та тренажери

№9. «Мала академія юних полтавців».

Місце реалізації завдання: КО «Інститут розвитку міста», ПУЕТ.

Загальна вартість: 498 тис. 800 грн.

Проєкт, за який віддали 1219 голосів, подала Юлія Басова. Він передбачає організацію навчання під час канікул для учнів віком від 6-17 років з курсів:

«Англійська мова»; «Основи споживчих знань»; «Прикладна хімія»; «Основи маркетингу»; «Кулінарія»; «Проєктний менеджмент»; «Тайм менеджмент»;«Основи лідерства»; «Програмування»; «Фінансова грамотність»; «Основи підприємництва»; «Арт технології»; «Фізична культура».

№17. «Будівництво асфальтованих майданчиків (9) для сміття на території Громадської спілки "Садівничі товариства Вороніно"».

Місце реалізації завдання: селище Вороніна, територія Громадської спілки «Садівничі товариства Вороніно», вул. Медова, Ромашкова, Староруслянська, Жасмінова, Айвова та ін.

Загальна вартість: 500 тис. грн.

Проєкт, за який віддали 739 голосів, подав Олександр Мельников. Метою є поліпшення екології, збереження чистоти, реалізація проблеми роздільного збору сміття тощо.

Майданчики для сміття

№46. «Дитячо-спортивний майданчик».

Місце реалізації завдання: вул. Набережна, 19.

Загальна вартість: 500 тис. грн.

Проєкт, за який віддали 671 голос, подав Сергій Гонтар. Як зазначає автор, у цьому районі міста відсутні зони для заняття спортом молоді. Тому ініціатива передбачає влаштування спортивних снарядів та лав.

№88. «Відкритий дитячий мистецький простір “Половчанський АРТ-Узвіз” PROSTONEBA».

Місце реалізації завдання: вул. Великотирнівська, 25/2, 27/1, 29/1.

Загальна вартість: 500 тис. грн.

Проєкт, за який віддали 651 голос, подав Анатолій Лисенко. Ініціатива направлена на створення відкритого цілодобового для усіх верств населення мистецького простору, який би об’єднав разом дітей, батьків, мешканців та гостей міста, задля їх духовного та культурного збагачення. За мету завдання покладено популяризацію Київського району Полтави як мистецького, творчого, культурного осередку міста.

№26. «Будівництво дитячого майданчика “Джунглі” в Івонченцях».

Місце реалізації завдання: с. Івонченці, земельна ділянка на Схід від вулиці Мальовничої.

Загальна вартість: 500 тис. грн.

Проєкт, за який віддали 629 голосів, подав Олександр Горай. Автор ініціативи зазначає, що в с. Івонченці з населенням більше ніж 2000 осіб є лише один невеликий дитмайданчик. Тому пропонується  будівництво ще одного дитячого ігрового майданчика з елементами благоустрою території.

№49. Спортивно-розважальний комплекс “Левада”.

Місце реалізації завдання: бульвар Б. Хмельницького, 20.

Загальна вартість: 500 тис. грн.

Проєкт, за який віддали 620 голосів, подав Денис Поліщук. Встановлення ігрового та спортобладнання сприятиме розвитку інтелекту, підвищення спортивного розвитку дітей. До спортивно-розважального комплексу входить:

  • воркаут зона;
  • гімнастична зона для дітей від 10 років;
  • моторико-розважальний комплекс «Лабіринт» для дітей від 6 років.
Спортивно-розважальний комплекс

№69. «Фестиваль військово-спортивної культури “Будь у формі”».

Місце реалізації завдання: проспект Першотравневий, 20.

Загальна вартість: 399 тис. 100 грн.

Проєкт, за який віддали 609 голосів, подав Сергій Чепіжний. Він передбачає організацію фестивалю з показовими виступами патріотичних клубів, громадських організацій, спортивних організацій, з проведенням змагань з різних видів спорту з метою підвищення рівня поінформованості населення щодо ГО, клубів, секцій, які працюють в спортивному напрямку та напрямку патріотичного виховання.

Організація фестивалю

№90. «Підготовка до інклюзивного навчання дітей з аутизмом».

Місце реалізації завдання: ЗОШ №2, вул. А. Кукоби, 10.

Загальна вартість: 500 тис. грн.

Проєкт, за який віддали 603 голосів, подала Людмила Іващенко. Згідно з ним планується здійснення підготовки до інклюзивного навчання дітей з аутизмом віком від 5 до 7 років протягом 6 місяців. Відбуватиметься це у вигляді кваліфікаційного командного супроводу фахівцями з соціальних та освітніх послуг в поєднанні з терапіями (іпотерапія, арт-терапія, каністерапія тощо).

№57. «Зона відпочинку “Мальовничий Берег”».

Місце реалізації завдання: вул. Василя Капніста, 40.

Загальна вартість: 500 тис. грн.

Проєкт, за який віддали 591 голос, подала Світлана Харенко. Ініціативу спрямовано на створення кращих умов для зустрічей, культурного відпочинку та дозвілля мешканців с. Крутий Берег шляхом облаштування зони відпочинку, декоративними лавочками, пішохідною доріжкою, вуличними тренажерами, клумбами та зеленими насадженнями.

Благоустрій території

№34. «Школа корисних вмінь від “Містечка майстрів”».

Місце реалізації завдання: Управління освіти Полтавської міської ради.

Загальна вартість: 290 тис. 400 грн.

Проєкт, за який віддали 589 голосів, подала Лариса Коноплюк. Ініціатива має на меті сформувати портфель базових навичок для самовизначення, розвитку й особистісного становлення школярів у майбутній професії. Зокрема, це організація та проведення майстер-класів «Вправна Господа», «Споживай розумно» («Як розпізнати бренд», «Ми – те, що ми їмо. Якість харчів»).

№52. «Капітальний ремонт пішохідної зони та озеленення обочини».

Місце реалізації завдання: вул. Тунельна, 1-25.

Загальна вартість: 500 тис. грн.

Проєкт, за який віддали 586 голосів, подала Лариса Карпова. Згідно з ним планується відновити пішохідну зону на Вороніна, яка веде повз тунель, повз дороги та озеленити її.

Капремонт пішохідної зони

Мікропроєкти

№87. «Молодіжний філософський форум “Проєкти людяності у постмодернізмі”».

Місце реалізації завдання: КО «Інститут розвитку міста».

Загальна вартість: 100 тис. грн.

Проєкт, за який віддали 959 голосів, подав Ігор Усанов. Він має на меті розбудувати інтелектуальний простір міста. Здобуток: розширення життєвих орієнтирів молоді за межі споживчих потреб та нагальної необхідності, формування цінностей громадянського суспільства.

№44. «Зупинка має назву».

Місце реалізації завдання: громадські зупинки Полтави.

Загальна вартість: 100 тис. грн.

Проєкт, за який віддали 934 голосів, подав Денис Поліщук. Згідно з ним передбачено встановлення назв на наявні громадські зупинки. Розміщення розкладу руху громадського транспорту за маршрутами з мапою міста, на якій позначено місцезнаходження зупинки. Цей проєкт покращить поінформованість як полтавців, так і гостей міста, поліпшить умови пересування людей у громадському транспорті.

Зупинка має назву

№61. «Світло у кожен куток міста».

Місце реалізації завдання: вул. Староруслянська.

Загальна вартість: 100 тис. грн.

Проєкт, за який віддали 876 голосів, подала Наталія Калайда. Він має на меті встановлення освітлення на вулиці Староруслянська. Для цього необхідно прокласти силовий кабель через вулицю Колійну та встановити 3 ліхтарі.

№16. «Зона відпочинку».

Місце реалізації завдання: вул. Довга, 40.

Загальна вартість: 100 тис. грн.

Проєкт, за який віддали 719 голосів, подав Сергій Гонтар. Відповідно до нього, плануються виготовлення та подальше встановлення на вулиці Довгій двох альтанок для відпочинку, двох урн та двох лав.

№73. Міжнародний етнофестиваль фольклорного та народно-сценічного танцю “Етнокультурна мозаїка”».

Місце реалізації завдання: ПД «Листопад».

Загальна вартість: 100 тис. грн.

Проєкт, за який віддали 691 голос, подала Лілія Довганюк. Вона є керівницею Театру-студії фольклорно стилізованого танцю «ПЛАЙ», керівниця гуртка, методист  Полтавського обласного центру естетичного виховання учнівської молоді, членкиня Національної Хореографічної Спілки України. Метою фестивального проєкту є популяризація, за допомогою хореографії, народних традицій, звичаїв та обрядів, які фактично являють собою закони, якими керувалися наші предки в повсякденному житті.

Фестиваль

UPD. Наступний етап на шляху до реалізації проєктів – засідання робочої групи. Олександр Глазов зауважив, що минулоріч на такому засіданні збільшили кількість проєктів, завдяки тому, що деякі з них були дешевшими.

Координацію роботи групи виконує КП «Інститут розвитку міста», адже голови робочої групи наразі немає. Одразу ним був депутат міської ради Вадим Ямщиков, але 23 жовтня він попросив усунути його від виконання цих обов’язків. На думку члена робочої групи Олександра Глазова, це жодним чином не вплине на роботу:

«Члени робочої групи теж можуть давати зауваження. Робота продовжується і це головне. По старому механізму голову призначав міський голова розпорядженням, але були зміни і голову робочої групи тепер обирають на першому засіданні. Наскільки мені відомо, уже  готують зміни, щоб знову міський голова призначав».

Дата засідання робочої групи на даний момент невідома.

Loading...