Полтавка запустила флешмоб до Міжнародного дня відмови від поліетилену

Автор: Анна Аксюк, 3 липня, 08:48

Фото: Полтавка запустила флешмоб до Міжнародного дня відмови від поліетилену


Полтавка Ірина Коноз за 10 днів до відзначення всесвітнього дня відмови від поліетилену вирішила запустити власний флеш-моб і показати як можна відмовитись від пакетів при покупці продуктів.

Екоактивістка пояснює, що вирішила започаткувати подібний рух, щоб люди вчилися обходитися без поліетилену постійно, а не лише один день у рік:

«Та всі ми розуміємо, що одного дня для нашої планети недостатньо. В ідеалі - перейти на багаторазові торбинки та контейнери назавжди. Тому пропоную вам флешмоб #звільнись_від_поліетилену. Буду намагатись показувати вам всі свої походи на закупи».

Відповідний пост вона створила на своїй сторінці у Фейсбуці.

Полтавка запустила флешмоб до Міжнародного дня відмови від поліетилену

У першому магазині «Риба» на ринку біля площі Зигіна, де Ірина Коноз хотіла зробити покупку у власну тару, їй відмовили, мотивуючи це тим, що не знають як на ньому зважити рибу і не знають якої якості її лоток. А от у магазині «Оселедчик» рибу зважили у власну тару.

Полтавка запустила флешмоб до Міжнародного дня відмови від поліетилену

І хоча, таким же чином, ніхто не приєднався до флеш-мобу, полтавці жваво відреагували на таку еко-ініціативу – коментували, робили репости, писали про свої еко-торбинки і дякували. 

Загалом, затійниця флеш-мобу, говорить, що скрізь у магазинах її зустрічали привітно і навіть розпитували, що й до чого.

Полтавка запустила флешмоб до Міжнародного дня відмови від поліетилену

Варто відзначити, що раніше у Всесвітній день охорони довкілля, 5 червня Ірина Коноз також ділилася у соцмережі своїми маленькими кроками в напрямку свідомого споживання:

«Вже тривалий час ношу з собою термокухоль. І тепер вся кава з собою - не в паперове горнятко.

Також використовую екоторбу замість звичних для більшості пакетів та маю з собою 2-3 торбинки та контейнер, в які можна пакувати покупки. Якщо ж вибігаю з будинку без них – то можу просто приклеїти штрих-код на овочі чи фрукти

Вже привчила продавчинь найближчих магазинів, що пакет мені не потрібен».

Вона відзначає, що в цьому мотивом послужили теж приклади екоактивісток Маріанни Бойко та Євгенії Аратовської, про що вини створили дописи у Фейсбуці. Тоді Ірина Коноз вперше задумалась про ту кількість сміття, яку ми продукуємо.

Вона також розповідає, що з новим досвідом зменшила кількість спонтанних покупок:

«Минулий рік ми двічі переїжджали і щоразу я не розуміла звідки у нас така кількість речей. Ще й більша частина яких – це непотрібні, які просто перевозимо з квартири в квартиру. Так я збагнула, що перед тим, як бігти купувати нове, треба розумно позбутися того, що накопичилося».

Тому більшість свого одягу, який лежав на певний випадок Ірина Коноз віддала для ярмарків Volunteer Community Poltava і вони потрапили в потрібні руки.

Крім того, вже декілька років вона сортує сміття. Після переїзду до приватного будинку зробили яму для компосту, адже близько 80%  сміття, яке ми продукуємо це – органіка.

Екоактивістка вважає, що проблема нашого суспільства у тому, що воно не усвідомлює відповідальності за свої вчинки і якщо хоча б невеличка частина людей почне змінюватися, ми можемо змінити світ на краще.

Опублікована: 3 липня 2019


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація