8JioIAyyYErz6mhR

На тендері щодо постачання матеріалів для гемодіалізу без конкуренції перемогло ТОВ «Індекс», родина власника якого «позичала» гроші раднику колишнього очільника області Валерія Головка.

8 серпня 2019 року Полтавська обласна клінічна лікарня імені Миколи Скліфосовського уклала договір з ТОВ Індекс на суму 21 млн грн. Саме на таку суму медики закуповують матеріали для гемодіалізу. Про це стало відомо з порталу публічних закупівель ProZorro.

Гемодіаліз – штучне очищення крові.

Закупівля проводилась через тендер, але якщо придивитись до учасників торгів, то не зовсім. Торги оголосили ще 13 червня. На них подалось три підприємства:

  • ТОВ «Білімед» – журналісти пов’язують цього учасника з родиною Еміля Фісталя (донецький лікар, що працює на терористів ДНР);
  • ТОВ «Лінк-медитал» – директор підприємства Геннадій Нерсесян в часи Януковича працював у міністерстві охорони здоров’я;
  • ТОВ «Індекс» – підприємство з Рівного, засновником якого є громадянин Німеччини Едуард Кльопфер.

Всі три підприємства не торгувались на аукціоні. Всі три підприємства пропонували продукцію B.Braun Avitum. Усіх трьох уповноважило на це Good Look GmbH, яке діяло на підставі довіреності B.Braun Avitum.

Good Look GmbH зареєстроване у місті Ной-Ульм. За однією адресою з підприємством прописаний Едуард Кльопфер (засновник ТОВ «Індекс»). Засновником Good Look GmbH є родич Едуарда Олександр Кльопфер.

ЗМІСТ вже повідомляв, що Олександр Кльопфер у 2018 році позичив 30 тис. євро Олександру Літвінову - раднику тодішнього голови полтавської ОДА – Валерія Головка. Це відобразила у своїй декларації дружина Літвінова.

Можливо така доброта не пов’язана з тим, що ТОВ «Індекс» за останні роки поставив до обласної лікарні препаратів на 60 млн грн. В інших областях такою вдачою підприємство не може похизуватись.

Ще одним важливим моментом є те, що у 2015 році правоохоронці здійснювали обшуки в офісі ТОВ «індекс» в Києві. Під час обшуків слідчі виявили печатки Good Look GmbH.

Повертаючись до нашого тендеру. На торгах прияло участь три підприємства, які продавали:

  • товар від одного виробника;
  • за довіреністю, яку видає фірма родича засновника учасника торгів (а сам учасник має(мав) печатки цієї фірми в офісі);
  • цей родич раніше позичав чималу суму раднику голови ОДА.

Не дивно, що учасники не конкурували між собою.

Ну і наостанок. Один з учасників «полтавського тендеру» (ТОВ «Лінк-медитал») 6 серпня переміг на торгах щодо постачання препаратів для гемодіалізу в одеську обласну лікарню. На цих торгах він запропонував фільтр для діалізного розчину від B.Braun Avitum (або еквівалент) за 5 800 грн/одиниця. Для Полтави запропонована вартість цього розчину становить 7 200 грн.

Loading...