5gqzk7o8wal9bkwv

Сьогодні із робочим візитом президент прибув на Полтавщину. У нашому регіоні він перебуватиму протягом двох днів – 5 та 6 березня.

Спершу Зеленський ознайомиться із ходом будівництва автодороги Н-31 Дніпро – Царичанка – Кобеляки – Решетилівка. Супроводжують президента очільник Полтавщини Олег Синєгубов, голова обласної ради Олександр Біленький, начальник обласного Управління СБУ Євген Борзілов, прокурор області Ярослав Голинський, голова Укравтодору Олександр Кубраков.

Зеленський ознайомився з ходом реалізації проєкту «Розвиток автомобільної дороги Н-31» та йому презентували проєкти «Великого будівництва» у Полтавській області (стартувала 1 березня у всіх регіонах України, про готовність до неї Полтавщини ЗМІСТ вже писав).

Зеленський на Полтавщині

Очільник ПОДА Олег Синєгубов розповів президенту про інші об’єкти «Великого будівництва» та етапи реалізації на даний момент – 29 амбулаторій сільської медицини, Полтавський обласний клінічний кардіологічний диспансер, підземний паркінг Полтавського обласного центру екстреної медичної допомогти та медицини катастроф, ЦНАП,  тощо.

Проєкти національної програми
Проєкти національної програми
Олег Синєгубов розповідає Зеленському про реалізацію нацпрограми

Коли Синєгубов перейшов до басейну-довгобуду, що розташовується на вулиці Петра Юрченка у Полтаві, президент сказав:

«Будувати басейн з 2007 року – сором».

Голова ПОДА наголосив, що басейн перебуває на балансі міста, яке не може виділити кошти на завершення будівництва, на що Зеленський зазначив, що кошти знайдуть, якщо місто не може чи не хоче.

Проєкт національної програми

Траса Дніпро – Решетилівка стане першим українським хайвеєм. Роботи в Полтавській та Дніпропетровській областях виконують 4 підрядні організації – «Онур», «Ростдорстрой», «Автомагістраль» та «Альтком». Для її добудови потрібні 21 млрд грн, у межах Полтавщини для завершення потрібно 10,6 млрд. Загалом, її протяжність у межах нашого регіону складе 79,4 км, на Дніпропетровщині – 59 км. За умов надходження фінансування, на території Полтавської області роботи будуть завершені вже в цьому році (загалом же всю трасу планують здати до 2021 року).

Будівництво нової бетонної траси

Володимир Зеленський підсумував:

«Ми подивилися, як починається початок великого будівництва - 400 доріг, амбітна ціль. Одна з амбітних доріг і, як сказав пан Кубраков, пріоритетних є дорога Дніпро - Решетилівка. бачу, що відбувається будівництво, нічого не зупиняється, буде побудований міст через Ворсклу. Також ми побачили багато об'єктів програми "Велике будівництво", і садочки, і стадіони, і амбулаторії.  Хочу на власні очі побачити на власні очі як відбувається будівництво. Вдячний Кубракову, і Синєгубову, якщо місцева влада допомагає, то добре, якщо коштів не вистачає, то нехай шукають. А як не знайдуть, то ми будемо шукати. Бо це наша, державна відповідальність».

Володимир Зеленський та Олександр Кубраков

Далі у планах Володимира Зеленського відвідати Нові Санжари, куди 20 лютого прибули з китайського Уханя на період обсервації українці та іноземці. Місцеві мешканці зустріли евакуйованих протестом та навіть побили вікна в автобусах.

Зеленський полетів у нові Санжари

5 березня стало останнім днем обсервації.  Жоден з 89 евакуйованих, які перебувають у медцентрі «Нові Санжари», станом на кінець лютого не хворий на коронавірус COVID-2019. Про це раніше повідомляв Секретар РНБО Олексій Данілов. ЗМІСТ вже писав, як у Санжарах готувалися до приїзду президента та що ще з самого ранку до медцентру почали з’їжджатися родичі, аби забрати своїх рідних.

Попередньо виписка відбудеться о 12:00. 

Зеленський приїде на виписку евакуйованих в Нові Санжари

І так, рівно о 12:00 з медцентру випустили перших людей.

Згодом прибув і Зеленський, який на запитання журналістів, чи була готова Україна до обсервації, Зеленський прокоментував :

«Ми ж чесно кажемо? Україна не була готова до цього, бо таких випадків не було. Але дуже всі швидко об'єдналися, і ДСНС,  і голова обласної державної адміністрації... Не все було дуже добре в інших правоохоронних органах, які повинні були працювати (ви знаєте, що було штучне блокування). На жаль, цю  інформацію отримала Нацгвардія трошки пізніше, ніж заплановано, значить, хтось не доробив. У цілому, і Скалецька молодець, і заступники її».

Після цього він підійшов санаторію, привітав представників Нацгвардії, рятувальників і колектив медцентру; подякував лікарям, адміністрації, «Червоному Хресту», правоохоронцям.

Президент Зеленський у Нових Санжарах подякував усім
Президент Зеленський у Нових Санжарах подякував усім

І Зеленський вилетів до Полтави, де вже скоро зустрінеться із бізнес-спільнотою регіону. Участь у ній візьмуть представники різних сфер – від нафтової та машинобудівної галузей до легкої та харчової промисловості.

Також президент України планує відвідати окремі медичні заклади міста Полтава. Найімовірніше це все ті ж об’єкти «Великого будівництва». Зеленський ознайомиться із реконструкцією приймального відділення Полтавської обласної клінічної лікарні під відділення невідкладних станів.

Додамо, у середині лютого у межах робочого візиту Полтавщину відвідав тепер вже експрем'єр-міністр Олексій Гончарук. Колишній голова Уряду ознайомився з роботою свердловини №217 Опішнянського родовища ГПУ «Полтавагазвидобування» АТ «Укргазвидобування». Крім того, відвідав обласний Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф та обласну клінічну лікарню ім. М. В. Скліфосовського

Кореспондентка Анастасія Добряк

Фото Анастасії Добряк та Анастасії Мацько

Loading...