6y7EZQE9mnQaKKRk

Близько 40 млн грн та понад 350 пацієнтів за 12 місяців – такими цифрами можна підбити підсумки програми «Доступні ліки» на Полтавщині за минулий рік.

Зазначимо, що Уряд розпочав програму «Доступні ліки» у квітні 2017 року. І з того часу пацієнти з серцево-судинними захворюваннями, бронхіальною астмою чи діабетом ІІ типу можуть отримати ліки безоплатно або з незначною доплатою.

Директор департаменту охорони здоров’я ПОДА Віктор Лисак підсумував, скільки коштів освоїли протягом року на Полтавщині:

«Першочергово на реалізацію програми виділяли близько 36 мільйонів гривень. У серпні ми направили лист щодо дофінансування на 5 млн грн. Ми їх отримали у грудні та вже освоїли на території 4 млн грн».

За цей час близько 350 тисяч осіб скористалися даною програмою. Щодо результатів, то Віктор Лисак наголошує, що рівень госпіталізації з гіпертонічним кризом зменшився вдвічі.

«Люди лягали до лікарні, бо не мали можливості отримати ліки. Наразі ж, це вирішено».

Віктор Лисак

Щодо фінансування на 2019 рік, то директор обласного департаменту повідомив, то зараз область отримала кошти лише на перший місяць – це близько 3 млн грн. Аналогічну суму мають виділити ще на два місяці, аби закрити перший квартал. Адже з 1 квітня урядова програма «Доступні ліки» увійде до Національної служби здоров’я.

Це означає, що відшкодовувати вартість відпущених медикаментів аптекам будуть не заклади охорони здоров’я чи муніципалітети, а безпосередньо один головний оператор бюджетних коштів – НСЗУ. 

Нова модель фінансування сприятиме оперативному реагуванню на нестачу фінансування у тому чи іншому регіоні. НСЗУ як єдиний фінансовий розпорядник програми зможе самостійно, без рішення місцевої ради, перерозподіляти фінансування між регіонами, де є більший попит на ліки за програмою і тими, де є надлишок.

Як додає Віктор Лисак, перехід на нову модель фінансування також передбачає обов’язкове запровадження електронного рецепту.

Із 1 квітня 2019 року «Доступні ліки» почнуть відпускати за номером рецепту, який система надсилатиме смс-повідомленням на мобільний телефон пацієнта.

Щоб долучитися до програми, аптеки до кінця березня мають подати заявки до Нацслужби, бути технічно оснащеними та підключитися до електронної системи.

Loading...