Прокуратура підозрює посадовців Полтавської міськради в недбалості, яка призвела до боргу «Алмазу» за землю

Автор: Вікторія Баберя, 14 січня, 14:08

Фото: Прокуратура підозрює посадовців Полтавської міськради в недбалості, яка призвела до боргу «Алмазу» за землю (фото - dgekosypenko)


Службову недбалість проявили у не вжитті заходів щодо стягнення орендної плати за користування земельною ділянкою, на якій розташований колишній кінотеатр «Алмаз».

За фактом неналежного виконання службових обов’язків посадовими особами Полтавської міськради, прокуратура внесла відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ч. 2 ст. 367 КК України.

«Під час досудового розслідування прокуратура планує з’ясувати усі обставини, що призвели до виникнення з 2012 року мільйонного боргу за оренду вищезгаданої землі, та причини не вжиття заходів міською радою для стягнення цих коштів»,йдеться у пресслужбі.

Днями затвердили та підписали акт завданих збитків щодо ТОВ «Алмаз-Полтава». Фірма планує сплатити місту заборгованість за користування земельною ділянкою у розмірі 1 млн 385 тис. 547 грн із 3 млн 513 тис. 587 грн. На наступному засіданні виконкому його мають затвердити. Після цього ТОВ «Алмаз-Полтава» сплатить кошти на рахунок міської ради. Згодом влада укладе договір із підприємством на продовження оренди землі.

Пригадаємо, наприкінці 2019 року на засіданні земельної комісії ПМР депутати розглядали повторне звернення ТОВ «Алмаз-Полтава» щодо продовження права користування земельною ділянкою на умовах оренди по вул. Героїв Сталінграда, 1 площею 1,5851 га для експлуатації та обслуговування кінотеатру. При цьому з 2012 по 2019 рік підприємство не сплачувало кошти за землю.

На кінець минулого року заборгованість «Алмаз-Полтава» перед містом становила 3 млн 513 тис. 587 грн. Міська влада збиралася створити спеціальною комісію з повернення боргу.

Строк позовної давності – 3 роки, тому навіть якщо міська рада подасть до суду, щоб стягнути борги, у кращому випадку міський бюджет отримає гроші саме за період користування землею з 2016 по 2019 рік. Із огляду на тривалий термін можливої судової тяганини ТОВ «Алмаз-Полтава» запропонувало продовжити їм договір оренди на землю. І в ньому безпосередньо зазначити, що договір набирає чинності на наступний день після того, як підприємство сплатить 1,3 млн грн до бюджету. Власник запевняв, що готовий виплатити кошти вже в січні.

Як бачимо, підприємство «Алмаз-Полтава» продемонструвало своєрідний лайфхак – 7 років не сплачувало за користування землею, а потім «скосило» борг удвічі. І маючи на такі «пільги» фактично законні підстави. Таким чином «Алмаз-Полтава» зекономило 2 млн 128 тис. 40 грн.

Нагадаємо, колишній кінотеатр «Алмаз» приватизували рішенням Полтавської міськради від 24 вересня 2007 року. У 2012 році будівлю кінотеатру продавали за 2 млн доларів.

Співвласником ТОВ «Алмаз-Полтава» був депутат Полтавської міськради від «БПП “Солідарність”» Вячеслав Федоряка.

За інформацією депутата міської ради Олега Бєлоножка, власник будівлі досі в пошуках інвестора, який зможе викупити екскінотеатр.

Опублікована: 14 січня 2020


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація