Шалено-писанковий фестиваль у Полтаві: як це буде

Автор: Аліса Куценко, 18 квітня, 09:05

Фото: Шалено-писанковий фестиваль у Полтаві: як це буде


Протягом п’яти днів – із 20 по 24 квітня – в місті відбуватиметься фестиваль «Полтавська писаночка», що організовують студенти Полтавського осередку Української академії лідерства. ЗМІСТ дізнався, які розваги приготувала активна молодь.

Як розповіла менторка з комунікацій УАЛ Мар’яна-Марія Дроняк, фестиваль створений, аби нагадати полтавцям про автентичні українські традиції:

«Протягом передвеликоднього тижня представники 17 різних областей будуть знайомити полтавців із малюванням писанок різних регіонів та найрізноманітнішими техніками. У такий спосіб ми хочемо об’єднати громаду навколо ритуалів, що знайомі кожному українцю».

За її словами, усі п'ять днів будуть наповнені яскравими подіями:

  • 20 квітня полтавці зможуть послухати лекції про традиції розпису яєць українськими орнаментами;
  • 21 квітня відбудеться «Велика гаївка». У «Твоєму просторі» (біля музучилища) протягом цілого дня проводитимуть розваги, ігри, конкурси. Також запланований виступ OGIROCHYKY Band з автентичними співами і майстер-класи з розпису яєць. Чудова нагода вигуляти свої вишиванки!
  • протягом 21-22 квітня проходитиме акція «Великодній кошик»: у Свято-Успенському Соборі стоятиме стіл для пожертв українським військовим із зони ООС, де кожен охочий матиме змогу долучитися і підтримати наших бійців в це світле свято;
  • із 22 по 24 квітня по всій Полтаві, від зупинки до кав’ярні будуть точки з експрес-писанками, де за короткий час люди навчатимуться певному виду оформлення великодніх яєць. На вас чекатимуть на зупинці «Корпусний сад».

Крім цього, протягом усього фестивалю студенти регулярно проводитимуть воркшопи з писанкарства.

Воркшопи з писанкарства

  • Якщо не зможете знайти час і вирватися на повноцінний воркшоп, приходьте на «Експрес-писанки». Це новий формат заходу: поки чекаєте на маршрутку (якщо це зупинка) або на друзів (у кав’ярні), спритні студенти швидко навчать вас, як швидко оформити писанки.

Розклад «Експрес-писанки»

Мар’яна-Марія Дроняк наголошує: абсолютно на всі заходи вільний вхід, головне – проголосувати (якщо збираєтеся долучитися безпосередньо 21 квітня), і бути готовим отримувати задоволення від вивчення українських традицій!

Графіка і обкладинка Марини Зевако

Опублікована: 18 квітня 2019


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація