Сучасна Християнська Церква заявляє, що міська влада Полтави намагається знову виселити їх з орендованого приміщення

Автор: Віталій Крицький, 13 червня, 09:30

Фото: Сучасна Християнська Церква (Джерело - fb.com/modernchristianchurch)


Пастор Сучасної Християнської Церкви Євген Антонець говорить, що через юридичні нюанси рішення щодо продовження оренди приміщень є недійсним. У цьому він звинувачує секретаря міської ради Олександра Шамоту.

У середу, 12 червня, на сайті Полтавської міської ради з’явилося нове розпорядження міського голови. У ньому знову йдеться про збільшення приміщення філіалу Харківського Інституту судових експертиз імені Бокаріуса за рахунок 177 «квадратів», які наразі орендують релігійники.

Пригадаємо, у лютому стало відомо, що Полтавська міська влада відмовила Сучасній Християнській Церкві в оренді приміщення площею 177 «квадратів» на вулиці Чураївни, 1/1. Влада хотіла передати ці приміщення криміналістам.

Як раніше говорив пастор церкви Євген Антонець, договір оренди не продовжили після скарг працівників інституту, які орендують суміжні приміщення ще з 2012 року. Скарги полягали в тому, що представники релігійної громади надто гучно організовують свою роботу. І саме це викликало неодноразові конфлікти між церковниками та криміналістами. Проте Євген Антонець підкреслював, що діяльність церкви не перетиналася із роботою криміналістів, адже всі біблійні школи, молитви, репетиції, планування проходять у другій половині дня та на вихідних.

Тож 19 лютого на сесії Полтавської міської ради депутат Юліан Матвійчук та пастор Євген Антонець таки переконали депутатів продовжити релігійникам оренду приміщення до 31 грудня 2019 року. Відповідну правку Матвійчука внесли до проекту рішення «Про укладення договорів оренди». Конфлікт, начебто, вирішився.

Та пастор Євген Антонець заявив, що міська влада, а саме секретар міськради Олександр Шамота, їх обдурив:

«Спочатку депутати підтримали нас на сесії, хоча Шамота думав, що не проголосують. Потім міська рада так і не надала нам копію рішення – посилались на якісь юридичні неточності. Два місяці ми чекали, писали листи. Нам навіть дзвонили з комітету Верховної Ради з питань прав людини. Вступилися за нас, радять подавати до суду».

Євген Антонець (Джерело - poltava.to)

Антонець додав, що в травні таки отримав копію рішення, де зазначили, що проект рішення про продовження оренди спочатку підтримали, а потім відмінили:

«В управлінні майном комунальної власності міста повідомили, що нам усе відмінили. Ми писали Шамоті багато листів… але він себе страшно повів. Я хочу щоб усі знали, що він за людина. Все залежало від нього з самого початку».

Зі свого боку секретар міської ради Олександр Шамота пояснив, що рішення, за яке на сесії проголосували депутати (а саме правка про продовження релігійникам оренди приміщень) є юридично неправильним:

«Депутати на сесії не можуть вносити зміни до розпорядження міського голови. Ця компетенція належить виключно міському голові, або в.о.. А саме тоді це була пропозиція депутатів. Юридичне управління дало відповідні висновки, що рішення не відповідає закону. Зі свого боку ми пропонували релігійникам кілька приміщень, але вони від них відмовляються. Окрім того, зауважу, що вони так і не уклали договори з обслуговуючими організаціями протягом року, поки орендували кімнати».

Олександр Шамота (фото Олега Журавльова)

На запитання, навіщо тоді було ухвалювати рішення на сесії 19 лютого про продовження оренди, якщо воно юридично нікчемне, Олександр Шамота порадив звернутися до ініціатора пропозиції. Тобто до «свободівця» Юліана Матвійчука.

Сам Матвійчук говорить:, що продовжить підтримувати релігійників:

«Якщо правка незаконна, чому тоді представники всіх фракцій голосували за неї? Чому тоді взагалі виноситься рішення виконкому виноситься на сесію міськради, якщо його не можна змінити? І третє: нам потрібно залишити представників релігійних громад та криміналістів разом, як воно і є. По моїй інформації інститут Бокаріуса в цілому не проти, щоб релігійники там знаходились – проти цього окремі особи. Я на стороні церкви.

Євген Антонець говорить, що знову прийде на сесію міськради (26 червня) відстоювати право на оренду приміщення.

Опублікована: 13 червня 2019


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація