Суд призначив експертизи у справі щодо зловживань владою під час ремонту полтавських ліфтів

Автор: Ксенія Омельченко, 21 серпня, 17:53

Фото: Суд призначив експертизи у справі щодо зловживань владою під час ремонту полтавських ліфтів (фото - tavriya.ks.ua)


У розслідуванні слідчих полтавської СБУ щодо ремонту полтавських ліфтів, крім вже відомої фірми «Будкомплект», з’явилися ще й кілька ФОПів. Останні могли завищувати ціни на матеріали для ремонту.

Як повідомляв ЗМІСТ, у лютому цього року було відкрито провадження за ознаками кримінального правопорушення за ч. 2 ст. 364 ККУ (зловживання владою або службовим становищем).

Слідчі служби безпеки встановили, що протягом 2017-2018 років службові особи комунального підприємства «ЖЕО №2» укладали договори щодо обслуговування та ремонту ліфтів Полтави з ТОВ «Будкомплект», фактичним власником якої називають Володимира Левченка, депутата Полтавської міськради від партії «Совість України». Загалом на суму понад 20 млн. грн.

Компанії довірили виконувати доволі великий обсяг робіт, однак вона мала у штаті лише 7 працівників. Через це, на думку правоохоронців, компанія не могла якісно та своєчасно виконувати умов договору, що начебто призвело до тяжких наслідків.

На цьому зловживання, здається, не закінчилися, бо тепер у справі з’явилося ще й кілька ФОПів. Саме вони тепер цікавлять слідчих СБУ і саме щодо них експерти мають дати відповіді на три запитання:

  • По-перше, якою була ринкова вартість матеріалів, виробів і конструкцій, зазначених в актах виконаних робіт до договорів, укладених у 2018 році між УЖКГ Полтави та ФОПами щодо виконання підрядних робіт.
  • По-друге, яка різниця між вартістю матеріалів, виробів і конструкцій в актах виконаних робіт до договорів, зазначених в п.1, та їх ринковою вартістю на час складання даних актів.
  • По-третє, чи були завдані матеріальні збитки внаслідок укладення та виконання договорів, зазначених в п.1. Якщо так, то в якому розмірі, кому саме та внаслідок чого.

Відомо, що проводити експертизи будуть фахівці Полтавського відділення Харківського науково-дослідного інституту судових експертиз ім. засл. проф. М.С. Бокаріуса.

Нагадаємо, що «Будкомплект» було засновано в 2000-му році. Спочатку вона займалася будівельними роботами, але з часом збанкрутувала. «Нове дихання» в компанії з’явилося в серпні 2018 року, коли тодішній мер Полтави Олександр Мамай підписав розпорядження про укладення договорів оренди щодо комунального майна міста. Серед іншого йшлося про рішення передати приміщення та автомобілі КП «Ремліфт» в оренду компанії «Будкомплект». Таким чином «Ремліфт» залишилося без власної техніки й фактично не працювало, адже всю роботу мали виконувати підрядники. Уже наприкінці 2018 року заступник міського голови з питань ЖКГ Олексій Чепурко констатував, що «Ремліфт» – «вбито».  Що цікаво, журналісти ще в минулому році звернули увагу на незначну кількість працівників у «Будкомплекті», які мали обслуговувати 800 ліфтів. Але на той час ця особливість не зацікавила ні правоохоронців, ні полтавських чиновників.

Окремо зазначимо, що ремонтом ліфтів у Полтаві також займаються ФОПи, пов'язані з Володимиром Левченком. Наприклад, його зять Олександр Олепір та однопартієць Михайло Шестаков. У свою чергу з Олександром Олепіром пов'язують ФОПів з родини Клименків, які займаються ремонтами лише номінально. Тож цілком імовірно, що хтось з цих ФОПів і є нині предметом експертиз.

Опублікована: 21 серпня 2019


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація