Телеведучий Олександр Педан провів урок фізкультури для полтавських вчителів (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Автор: Аліса Куценко, 11 грудня, 15:19

Фото: Телеведучий Олександр Педан провів урок фізкультури для полтавських вчителів


У вівторок, 11 грудня, відомий шоумен, який випробував більше 30 видів спорту, приїхав до Полтави зі своєю командою спортивного руху JuniorZ. У ЗОШ №38 він з тренерами запропонував вчителям фізкультури і дітям 7 сучасних видів спорту, які можна запровадити в школах без шаленого фінансування.

Серед обраних, улюблених «родзинок», як їх називає сам телеведучий, вони привезли викладачів із наступних видів спорту:

  • бадмінтон;
  • фризбі;
  • регбі 5х5;
  • флорбол;
  • корфбол;
  • петанк;
  • чирлідинг.

За словами телезірки, сучасні уроки фізичної культури нічим не відрізняються від тих, що були в радянській школі. І його проект JuniorZ, який підтримує Міністерство освіти та наук України, а також Комітет з фізичного виховання та спорту МОН України, направлений на те, щоб змінити стару систему, прищепити дітям любов до спорту, щоб вони кайфували і вже будучи дорослими, продовжували отримувати задоволення від тренувань.

«Ми за те, щоб діти активно рухалися, а не ставали чемпіонами. Ми за масовий спорт, щоб дітки гралися на уроках фізкультури, потім збиралися у дворі, гралися там,а не палили за будками і шукали пригод на м’яке місце».

Олександр Педан розповів, що його бачення спорту для школярів співпало з баченням носіїв нових видів спорту, які прийшли в Україну, утворили свої федерації, але не залежать від бюджету. Вони самі прийшли до МОНу, готували освітні матеріали, але в школи їх не пускали.

Поряд з телеведучим - тренери з флорболу Ольга Кошельнікова (Київ) та Артем Репало (Полтава)

У складі команди викладачів, які відвідали Полтаву, були три голови федерацій – чирлідингу, флорболу та петанка. Крім того, організатори знайшли тренерів у Полтаві, які вже готові викладати в школах і приєдналися до команди з Києва.

«Критерії, якими ми пишаємося з нашими видами спорту: гендерність (майже всі вони розраховані на те, щоб хлопчики і дівчатка грали разом), простота і логіка, вони інтуїтивно зрозумілі кожній дитині. Плюс вони безконтактні, навіть якщо брати регбі 5х5. Там на пояс дитині вішається стрічка на липучках, і коли хлопчик або дівчинка біжить з м’ячем, їх не можна торкатися або штовхати. Треба зірвати цю стрічку і тоді перехід ходу. Так викладають у Європі дітям, і ми запозичили цю практику».

Тренінг відбувався наступним чином: поки Олександр Педан разом з тренерами проекту коротко розповідав і демонстрував кожен з видів спорту в актовій залі, у спортзалах інші тренери працювали з дітьми, кожні 15 хвилин змінюючи групи і навчаючи новому виду спорту. Вчителі спочатку не виявляли ентузіазму, хоча команда раз у раз доводила, що придбати набір для петанка чи корфбола – це доступно, особливо, якщо надихнути дітей.

Тренування з корфболу

Потім діти спілкувалися і тренувалися з телеведучим, а тренери навчали вчителів правилам та основам кожного з семи видів спорту.

За словами Олександра Педана, навіть якщо вчителям сподобається один чи два види, і вони будуть їх викладати в своїх школах – це вже перемога для команди JuniorZ.

«Не треба чекати, поки в школах з’являться комплекти спорядження – поки ми підпишемо угоду з мерією, поки виділяться гроші, поки куплять… Можна вже робити шкільні свята, заробляти гроші та купляти спортивне спорядження. Ми “підбиваємо” дітей бути волонтерами, і боротися за свою майбутню фізкультуру самим».

Полтава стала 12-тим містом, у якому побувала команда JuniorZ, і останнім у цьому році. Перед цим вони відвідали Київ, Хмельницький, Ужгород, Лебедин, Суми.

Також телеведучий підписав Меморандум про співпрацю із заступником міського голови Людмилою Бойченко та пообіцяв подарувати два комплекти спорядження з флорболу, фризбі та петанка двом школам.

Клюшка та м'ячі для флорболу

Тренування з петанка

Тренування з петанка

Тренування з корфболу

Тренування з корфболу

Тренування з корфболу

Урок фізкультури для полтавських вчителів від команди JuniorZ

Тренування з фризбі

 Фото Олега Журавльова

Опублікована: 11 грудня 2018


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація