IMG_4685

Торгівельний будинок Токарєва, де нині працює Полтавський кооперативний коледж й відкрили ресторан з двома прибудовами «Тераса. Територія м’яса», хочуть зберегти.

Нещодавно суд зобов’язав Полтавську обласну спілку споживчих товариств укласти охоронний договір з Департаментом культури Полтавської міської ради для збереження пам’ятки. Цього замало, адже ресторан, що прибудував до будівлі літній майданчик та споруду за задньому дворі продовжує роботу.

Керівник Полтавської обласної прокуратури Антон Столітній 1 липня розповів, що вилучити Торговельний будинок у власність держави, хоч це й пам’ятка, неможливо, адже за радянських часів він перебував у приватній власності. Тому вирішили забезпечити визнання цього будинку культурною спадщиною.

Завдяки цьому статусу на неї розповсюджуватиметься відповідний правовий режим використання, щоб до пам’ятки ставилися з дотриманням необхідних умов. Для встановлення цього статусу уже звернулися до організації, що підпорядкована міській раді.

Окрім цього статусу, власник будівлі має укласти охоронний договір. Укладення охоронного договору унеможливить використання пам’ятки для нового будівництва та інших господарських потреб, що можуть їй зашкодити. Також надасть змогу утримувати її в належному стані у спосіб, що потребує якнайменших змін та забезпечує збереження автентичності, просторової композиції тощо.

Згідно з розпорядженням голови Полтавської обласної державної адміністрації, торік затвердили Перелік об’єктів культурної спадщини. До нього внесли приміщення Полтавського кооперативного коледжу. Будівля отримала статус щойно виявленого об’єкта історії та архітектури – Торгівельний будинок.

Громадська організація «Збережемо Полтаву» зверталася до поліції через те, що металеві конструкції кріплять до пам'ятки архітектури та історії місцевого значення кінця XIX століття. Кріплення може пошкодити фасад будівлі.

Одразу поліція опечатала прибудову у дворі Полтавського кооперативного коледжу. Це зробили, аби припинити будівництво на час проведення слідчих дій. Керівник Полтавської обласної прокуратури Антон Столітній розповів, що до будівництва прибудови причетні підприємці, які мали заклади у Будинку Полтавського Дворянського зібрання.

Станом на червень 2022 року, у прибудові до будинку працює літній майданчик ресторану, який до пожежі у Будинку Полтавського дворянського зібрання знаходився там.

Loading...