Ілюстративне фото
Ілюстративне фото

Джерело – sarnynews.city

25 листопада перевізники у Лубнах не випустили автобуси на маршрути через те, що виконавча влада не затвердила підняття тарифу на проїзд.

Про це повідомило видання «Реальні Лубни» 24 листопада.

Зараз у Лубнах вартість проїзду по місту становить 8 грн. Перевізники подали розрахунки щодо підвищення плати до 10 грн.

Голова постійної депутатської комісії з питань транспорту Лубенської міської ради Віталій Крамаренко 25 листопада розповів ЗМІСТу, що напередодні страйку два міських перевізники подали розрахунки щодо нового тарифу у розмірі 12 грн і пройшли регуляторну процедуру для розгляду на засіданні виконавчого комітету. За словами депутата, під час громадських обговорень тарифу письмові заперечення від громадян не надходили:

«Під час регуляторної процедури офіційно не було жодного зауваження від громадян. Однак, як завжди, вони більш активні в соцмережах. Там була хвиля обурення, що це дуже дорого. Люди у Лубнах мають малі доходи, населення міста переважно з середньою й малою заробітною платою. У нас значна частина пенсіонерів і пільговиків, і в зв’язку з цим була значна протестна хвиля на рівні соцмереж».

Віталій Крамаренко каже, що після цього на рівні виконкому і комісії відбулися перемовини з перевізниками, де домовилися про зменшення тарифу зважаючи на зниження ціни на газ. Перевізники подали на виконком нові розрахунки на рівні 10 грн.

24 листопада відбулося засідання виконкому Лубенської міської ради, на якому затвердити тариф на проїзд не вдалося. Проєкт рішення підтримали 6 із 32 членів виконавчого комітету.

«Дивна позиція тому, що пройшовши процедуру обговорення на рівні виконавчої влади, вчора не було заперечень щодо 10 гривень. Однак міський голова, керуючий справами виконкому, перший заступник, профільний заступник з діяльності, теж утрималися, не проголосували. Партія влади чи частка влади, представлена в виконкомі, теж вчора не голосувала», – говорить Віталій Крамаренко.

Через незатвердження нового тарифу перевізники оголосили безстроковий страйк на період, доки не затвердять економічно обґрунтовані тарифи.

«Виконавча влада ніяк не реагує. Наскільки мені відомо, виконком не готовий і навіть категорично проти проведення позапланового виконкому для повторного розгляду цього питання. Позицію перевізників ми сьогодні побачили», – каже депутат.

UPD. Міська влада оприлюднила звернення стосовно рішення виконкому не затверджувати новий тариф. Перший заступник Лубенського міського голови Олег Соболєв пояснив, чому виконком не підтримав це рішення:

«У нас самі перевезення здійснюють на сьогодні складом маршрутних таксі, які не відповідають дуже часто тим самим вимогам, яким мають відповідати маршрутні таксі, а саме санітарний стан маршруток, прибирання маршруток, невідповідність щодо самих перевезень пов’язаних з тим, що подекуди навіть дощ проливає або сніг забиває в маршрутки».

Олег Соболєв говорить, що тариф могли б затвердити, якби перевізники погодились оновлювати склад маршрутних таксі. Ці пропозиції їм надавали на двох нарадах. Перевізники відмовились, мотивуючи це браком коштів. Також міські депутати вернулися до них щодо перевезення школярів з пільгою 50% і отримали відмову.

За словами Олега Соболєва, наразі лубенці для пересування містом можуть користуватися приміським транспортом. Вартість проїзду в них – 8 грн. Пільговикам доведеться якийсь час їздити за власний кошт, адже в приміському транспорті не встановлені валідатори.

«Ми згодом знайдемо рішення щодо наших міський перевезень. Я сподіваюсь, або ці перевізники, або перевізники з інших регіонів зайдуть на наші міські маршрути, і будуть і ціни адекватні, і сам стан маршрутних таксі буде покращений».

За словами Віталія Крамаренка, Лубни на сьогодні не мають альтернативи приватним перевезенням громадян, бо власного комунального громадського транспорту місто не має. Депутат говорить, що транспортна комісія пропонувала на випадок подібних ситуацій залучати мережу шкільних автобусів на період дистанціного навчання у закладах освіти. Цей транспорт міг би забезпечити підвезення соціально важливих категорій працівників.

Залишити відгуки про роботу громадського транспорту в Лубнах можна тут.

Нагадаємо, що у квітні перевізники також відмовлялися обслуговувати маршрути громадського транспорту через карантинні обмеження «червоної» зони.

Loading...