fBtmsj3vh2Ux2CS5

Відтепер господарі собак, яким раптом стане необхідне переливання крові можуть звернутися за допомогою до тих людей, які внесли своїх улюбленців у список донорів.

Таку базу організували полтавки Анна Кондра та Людмила Хоменко. Зв`язатися з господарями донорів можна через спільноту у Facebook, днями була створена сторінка і в Іnstagram. Спільнота існує вже близько чотирьох місяців і за цей час допомогу отримали більше 10 собак.

Із чого починалась база донорів у Полтаві

Зараз у базі більше 30 тварин. За словами волонтерів, усе починалося з того, що вони шукали собак-донорів. Тоді Анна Кондра привезла своїх домашніх улюбленців у ветклініку, де розповіли, що існує така потреба:

«У Полтаві це була гостра необхідність, бувало, привозили донорів аж із інших районів області. І тоді я знала, що є декілька власників собак, які готові надати свою собаку в якості донора. З них все й почалося», - говорить Анна Кондра.

Спочатку в базі було  всього 6 собак, зараз – 30 тварин. Вона зазначає, що основна проблема спільноти – це мала кількість собак у базі донорів, адже три десятки – дуже мало на ціле місто. Тим паче, що скоро весна, а значить – укуси кліщів, почнеться багато звернень від власників. Їх навряд чи зможуть задовольнити, бо за останні місяці була використана більша частина донорів. А собаки можуть надавати кров не частіше, ніж раз у 3 місяці, а у даній базі не чіпають донора після забору крові півроку.

Поки що невикористаних донорів лишилося всього 10. Малі собаки вагою до 25 кг не придатні для донорства, бо в них можна взяти лише малу кількість крові, яку немає сенсу вливати реципієнту.

Волонтери наголошують: важливо розуміти, що від нещастя ніхто не застрахований. Сьогодні ваша тварина стане донором, а завтра, можливо, навпаки – їй знадобиться допомога. Тому небайдужих прохають долучатися до списку тих, хто може надати допомогу.

Як додати свого чотирилапого друга до переліку донорів?

Анна Кондра говорить, що дехто боїться, що з улюбленцем щось станеться, або собака злякається нової обстановки ветклініки. Є також хибні упередження з приводу того, що донорство є небезпечним, хоча донор і реципієнт не бачать один одного і навіть знаходяться в різних кімнатах.

Тому організатори звертаються до не байдужих полтавців, які мають великих собак:

Шановні власники собак середніх і великих порід міста Полтава, якщо у вас є така добра воля і ваш улюбленець масою 25+ кг, просимо вас відгукнуться і повідомити в особистих повідомленнях (інформація не для поширення і буде передана тільки у ветклініки) наступну інформацію:

  • Прізвисько собаки,
  • Вага (+ -)
  • Дані власника (контактний телефон із зазначенням бажаного часу дзвінків і днів тижня (наприклад, сб-нд з 11 до 19)
  • Район міста в якому ви проживаєте (поділ, Огнівка Розсошенці і тд.)
  • І наявність транспорту для доставки собаки на забір крові. (Якщо у вас немає транспортного засобу при необхідності ми будемо шукати можливість доставити вашого вихованця в клініку іншим транспортом).

Просимо відгукнутися небайдужих.  Адже ваша собака може врятувати життя іншим собакам.

Інформацію можна надати повідомленням у Facebook

Головні вимоги: тварини мають бути привиті і клінічно здорові. Вся інформація залишається конфіденційною і видається лише, тим хто дійсно потребує допомоги.

Волонтери заспокоюють господарів собак: процедура абсолютно безпечна, її виконують компетентні ветлікарі. Зокрема, вони співпрацюють з клініками «Вет Експерт» та «Вет Мир», державні ветеринарні установи поки що не надають таких послуг.

Загалом, у собак є дві групи крові, але в Полтаві немає обладнання для їх визначення і кров просто перевіряють на сумісність з іншою.

Перед тим як взяти кров, лікарі обов’язково розраховують масу собаки, щоб знати яку кількість можна взяти (зазвичай це не більше 10 % від загальної ваги). Наприклад, якщо собака масою 30 кг, у неї візьмуть максимум 250 г крові, а скоріш за все – 200.

Важливим є і вік. Тварина має бути не старшою 7 років, але якщо вона цілком здорова і на має хронічних захворювань, то ця процедура для неї абсолютно безпечна.

Процедура відбувається наступним чином: собаку привозять у клініку, фіксують і роблять відповідну процедуру. За словами волонтерки, ще жодного разу не доводилося застосовувати для цього наркоз.

Після забору крові тваринка може бути трохи млявішою, ніж зазвичай, але за словами Анни Кондри, наступного дня вона буде значно жвавішою, ніж завжди, оскільки ця процедура навіть оновлює організм тварини.

З власного досвіду:  як відбувається переливання крові

Полтавець Олег Демиденко поділився випадком, коли йому знадобилась база донорів. Він розповідає, що у його мами у Зінькові захворіла собака породи середньо-азіатська вівчарка (алабай). Місцеві ветеринари не змогли надати відповідної медичної допомоги і розібратися, що з собакою. Пес нічого не їв близько трьох тижнів, дуже схуд, а відвезти його до Полтави одразу не було змоги. Коли потрапили у місто до ветлікарів, то виявили, що ймовірно, собаку вкусив кліщ, захворювання розвивалося близько трьох місяців, і призвело до анемії.

Проблема була в тому, що собака велика і донор відповідно мав бути таких самих розмірів. Власнику тварини розповіли, що у Полтаві є група донорів для тварин. Після звернення до якої на наступний день вже знайшли і привезли собаку-донора:

«Коштів ніхто не брав, тільки на бензин. Але, на жаль, собака була у такому стані що не вижила. Хотів би звернути увагу, що у Полтаві власники собак крупних порід можливо не знають, що можуть врятувати комусь життя. То ж нехай вони по можливості записуються донорами», – зазначив Олег Демиденко.

Участь у донорстві є безкоштовною, власнику собаки можуть оплатити перевезення собаки, а за надання донора віддячують за бажанням.

Як реєстрація допоможе стати донором

Анна Кондра розповідає, що спілкувалася з представниками компанії Animal-id.info, які вживлюють чіпи тваринам з інформацією.  Мова йшла про те, щоб крім основної, додати окремі графи про донорство, але коли реалізують проект – поки що невідомо.

Додамо, що у Львові за міською програмою сьогодні вже організовують банк крові для домашніх тварин.  Зараз, на жаль, у Полтаві немає такої можливості, адже для цього потрібні відповідні потужності, обладнання і фінансування.

Раніше, коли всі мали обов’язково ставити на облік домашніх тварин, у Полтаві були бази донорів при клініках, але зараз цього всього немає.

Ще в перспективі Анна Кондра сподівається, що всі домашні улюбленці міста будуть зареєстровані і внесені до спеціальної бази, де господарі зможуть вказати чи згодні вони, щоб їхня тварина стала донором.

У Полтаві створили базу донорів крові для собак
Loading...