ih5OzfnSVIGkAWR5

Вперше у Полтаві відкрили мурал – малюнок на стіні будинку по вул.Соборності, 40. Кошти на його створення збирали на ресурсі активних полтавців «ЗМІСТ», а з миру по нитці, як відомо, – голому сорочка. У нашому випадку красивезний портрет дівчинки з квітами.

Варто розповісти, що ж таке мурал. Слово швидко ввійшло в обіхідок, стало популярне. Однак не всі розуміють його значення, навіть вживаючи. Отож – це один із напрямів вуличного мистецтва — художній розпис стіни. Тобто малюнок на звичайній багатоповерхівці чи закинутій школі. Таке мистецтво стає дедалі ближчим до людей: аби долучитися до прекрасного, не треба йти в музеї. Інколи достатньо вийти на вулицю чи просто глянути з вікна на будинок навпроти. Україна в цьому вже не поступається Європі.

Практику прикрашання стін широко застосовують в усіх містах країни. Професійні художники, небайдужі містяни активно долучаються до справи зробити їхнє місто кращим. Перетворюють закинуті стіни будинків на справжні шедеври мистецтва. За кількістю та різноманітністю муралів нині лідирує Київ. Малюнків на стінах за останні роки тут з’явилося більше сотні. Їх навіть нанесли на спеціальну інтерактивну мапу столиці, де можна стежити, чи, бува, не з’явилася нова робота на сусідній вулиці. Щоб розмалювати чергову багатоповерхівку, часто запрошують митців з-за кордону, часом навіть з інших континентів. Так у Києві з’явилися мурали авторства австралійців, британців, аргентинців, німців, іспанців, американців.

А що ж у Полтаві? Для створення стінопису запросили також художника іногороднього – Олександра Корбана. Сам він родом з Донбасу, нині живе в Києві. Художник з радістю відгукнувся на цю роботу і за тиждень створив мурал. Працював на волонтерських засадах, жив і харчувався на кошти небайдужих полтавців. Зібрані ж полтавцями 25 тисяч гривень для малюнку витратили на матеріальне забезпечення муралу (фарбу, технічне оснащення). За творінням такої незвичної для нашого міста справи спостерігали перехожі, люди, що живуть в сусідніх будинках. На відкриття муралу завітали мамочки. Вони щоранку бачили процес створення настінної картини.

Альона - зліва

«Це так прекрасно! Ми гуляємо тут з дітками, друзями. Такий малюнок просто необхідна річ для Полтави. Було б класно, якби подібні мурали створювали по всьому місту й надалі. Ми готові збирати кошти хоч сьогодні», – говорить полтавка Альона.

Інша Альона, директорка  ГО «Полтавська платформа» переконана, що це – тільки початок.

«Ми з таким ентузіазмом збирали ці кошти! Вдячна кожному! А ще вдячна усім тим, хто попри холод на вулиці прийшов підтримати нас і подивитися на відкриття. Запрошуємо усіх до теплої кави та чаю», – сказала Альона Гончаренко.

Альона Гончаренко

Враження від відкриття муралу в полтавців позитивні. Вони переконані, що така стіна точно є окрасою нашого міста.

Loading...