IMG_6358

Жінки можуть отримати допомогу анонімно та не звертаючися до реєстратури.

Гінекологічний кабінет відкрили на базі Полтавського міського пологового будинку 21 грудня. Скористатися ним зможуть жінки, які постраждали від домашнього насильства або насильства за ознакою статі. Кабінет працюватиме цілодобово. 

Щоб потрапити до кабінету, потрібно прийти до центрального корпусу пологового будинку. У приміщенні будуть маркери, які вказуватимуть напрямок до кабінету. Допомогу жінкам нададуть гінеколог та психолог. Скористатися послугами кабінету можуть маломобільні жінки.

Представниця громадської організації Бюро гендерних стратегій і бюджетування Наталія Шкоденко говорить, що проблема домашнього насильства особливо загострилася під час війни:

«Ми більше часу проводимо вдома. Десь немає світла, десь нам тяжко економічно, і тому в сім’ях доволі почастішали випадки домашнього насилля та насильства за ознакою статі. Звичайно, не кожна жінка зможе прийти в консультацію, вистояти в черзі. Це може бути проблематично, тому краще звернутися до такого кабінету, але потрібно знати про його існування».

Маргарита Трипольська, Наталія Шкоденко та Наталія Удовицька

Кабінет обладнав Міжнародний Благодійний Фонд «Український Жіночий Фонд» за підтримки Фонду ООН у галузі народонаселення та Міністерства закордонних справ Данії.

Гінекологічні кабінети для жінок, які постраждали від насильства, працюватимуть у лікарнях кожного районного центру Полтавщини.

Нагадаємо, що у листопаді в Полтаві відкрили безбар’єрний гінекологічний кабінет для жінок з інвалідністю. Він працює у Центрі сімейної медицини за адресою Івана Мазепи, 36 на другому поверсі.

Loading...