У полтавському музеї з’явилася доповнена реальність

Автор: Анастасія Добряк, 21 травня, 12:05

Фото: Віртуальна реальність у Літературно-меморіальному музеї Панаса Мирного


Напередодні міжнародного дня музеїв, 17 травня, в Полтаві презентували можливість «оживляти» гостей Панаса Мирного.

Зчитати QR-код за допомогою смартфону відтепер можна в літературно-меморіальному музеї Панаса Мирного. Як розповіла працівниця музею Лариса Олійник, ініціатива створення доповненої реальності належала управлінню культури міськвиконкому. За її словами, наступного дня після презентації новинки, 18 травня, до музею завітало дуже багато людей:

«У нас тоді ще й був день, коли можна було безкоштовно зайти, і плюс такий проект запрацював у музеї, то відвідувачів було в кількадесят разів більше. Ми тоді побачили, що поєднання музею і сучасних технологій привертає увагу людей. Вони починають більше цікавитися життям Панаса Мирного і самим музеєм».

Віртуальна реальність у Літературно-меморіальному музеї Панаса Мирного

Віртуальну реальність створили за допомогою оригіналу картини оригінал картини Юрія Баланівського «В колі друзів», яка стала картиною-маркером. Її обрали не випадково, адже задумка проекту в тому, щоб показати гостей письменника, а на цій картині якраз зображені відвідувачі садиби Панаса Мирного.

Картина Юрія Баланівського у музеї

Якщо завантажити додаток «В гостях у Панаса Мирного» і потримати смартфон над зображенням, то видно, як кілька образів «оживають». Також можна додати звук і почути, про що говорять гості Панаса Мирного.

Віртуальна реальність у Літературно-меморіальному музеї Панаса Мирного

До речі, спілкування гостей проходить за столом, який знаходиться в музеї і колись, після відкриття пам’ятника Івану Котляревському, за ним одночасно збиралися Леся Українка, Олена Пчілка, Михайло Старицький, Микола Лисенко та інші.

Віртуальна реальність у Літературно-меморіальному музеї Панаса Мирного

Побачити, як українські письменники «оживають» у вашому смартфоні, може кожен бажаючий. Для цього в музеї передбачений Wi-Fi, а користування доповненою реальністю безкоштовне (за умови купівлі вхідного квитка до музею). Для дітей і студентів квиток вартуватиме 10 гривень, а для дорослих тікет коштуватиме 20 гривень.

Нагадаємо, що у полтавських музеях змінилася вартість входу.

Додамо, що ЗМІСТ уже розповідав про графік роботи полтавських музеїв.

Фото Богдана Проскурова

Опублікована: 21 травня 2019


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація