LCGt0NqHuTMW5dXS

Інвестори хочуть виробляти теплову енергію зі сміття, але мешканці районів виступають категорично проти будівництва заводу. Причина: побоювання щодо погіршення екологічної ситуації.

У четвер, 26 грудня, голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький під час звітної пресконференції розповів, чому депутати облради не можуть ухвалити рішення щодо будівництва сміттєпереробного заводу на території Щербанівської ОТГ.

«Ми всі мріємо, щоб у нас був завод з виробництва теплової енергії. Це – фінальний етап концепції по поводженню з твердими побутовими відходами. Ще минулий уряд запропонував, щоб 4 субрегіони мали по такому заводу. Кожен район чи ОТГ повинні побудувати сортувальну станцію. Спочатку громада сортувала б, а все інше відправляли б на сміттєпереробний завод, який би виробляв теплову енергію. Розуміння є, стратегія є, але люди протестують», – пояснив Біленький.

Олександр Біленький (фото Богдана Проскурова)

Він додав, що приїжджі інвестори постійно заявляють про бажання виробляти теплову енергію зі сміття і переконують, що виробництво – екологічне. Однак вони не хочуть переконувати громаду, яка категорично проти. Тому будівництво заводу, а точніше вибір місця його розташування, – на паузі.

Пригадаємо, 20 грудня на 29-й сесії Полтавської облради депутати зняли з порядку денного питання «Про внесення змін до Схеми планування території Полтавської області в частині розміщення підприємства переробної промисловості з утилізації та рециклювання органічних, твердих побутових та промислових відходів у Полтавської області».

У 2018 році обласна рада розглядала можливість розміщення сміттєпереробного заводу на території Терешківської ОТГ, поблизу із населеними пунктами Кашубівка та Минівка. Однак місцева громада виступила категорично проти такого рішення, повідомляло ІВ «Полтавщина».

Голова Щербанівської ОТГ Ігор Процик взяв ініціативу на себе і запропонував розмістити таке підприємство на території вказаної громади. Завод мав би обслуговувати полтавський субрегіон – Полтавський, Новосанжарський, Карлівський, Машівський, Чутівський райони області та місто Полтава.

Loading...