7P60aACYO2JseU1G

За попередньою інформацією, посадові особи вносили неправдиві відомості до офіційних документів. Зокрема, вказували неправильні дані щодо обсягів спожитого палива, після чого привласнювали надлишкове пальне.

У четвер, 14 листопада, в приміщенні у ГУНП в Полтавській області територіальне управління ДБР здійснило обшуки. Інформацію, якою володіє ЗМІСТ, підтвердив прессекретар теруправління Олександр Білка у п’ятницю, 15 листопада.

Він повідомив, що слідчі теруправління ДБР проводили обшуки разом із працівниками Полтавського управління Департаменту внутрішньої безпеки Нацполіції України. ДБР здійснює досудове розслідування у кримінальному провадженні щодо можливої причетності посадових осіб ГУНП в Полтавській області до розтрати паливно-мастильних матеріалів, придбаних для структурних підрозділів ГУНП. Процесуальне керівництво у кримінальному провадженні здійснює Генеральна прокуратура України. 

Обшуки відбувалися не тільки у полтавському ГУНП, а й в Кременчуцькому відділі поліції. Під час них вилучена офіційна документація. Наразі повідомлено про підозру одній особі за ч. 4 ст. 191 ККУ (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем).

ДБР провело обшуки
ДБР провело обшуки
ДБР провело обшуки
ДБР провело обшуки

Щодо обшуків у вищого керівництва ГУНП, Олександр Білка коментувати не готовий. Додав тільки, що досудове розслідування триває.

Речник ГУНП Юрій Сулаєв підтвердив, що обшуки були, але при цьому додав, що у вищого керівництва полтавської Нацполіції дії не проводилися.

Правоохоронцям в разі доведення вини загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 5 до 8 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років.

UPD.9:48. Речник теруправління ДБР Олександр Білка запевняє, що обшуки у вищого керівництва ГУНП в Полтавській області все ж таки проводилися. Детальну інформацію з цього приводу повідомлять згодом.

UPD. 10:54. Олександр Білка зазначив, що обшуки проводилися в одного з заступників керівника ГУНП в Полтавській області, у працівників управління фінансового забезпечення та бухгалтерського обліку, центру забезпечення ГУНП, Кременчуцького ВП ГУНП. Також проведені обшуки за місцем мешкання працівників вказаних підрозділів.

UPD. 11:10. На сайті ДБР повідомили подробиці обшуків.  У розтраті паливно-мастильних матеріалів на суму понад 500 тис. грн головному спеціалісту управління фінансового забезпечення та бухгалтерського обліку ГУНП в Полтавській області повідомили про підозру. Наразі вирішується питання повідомлення про підозру іншим учасникам протиправної схеми.

Зауважимо, що у 2017 році прокуратура розслідувала справу розкрадання пального посадовцями обласного ГУНП, тоді обшуки проводилися у начальника управління логістики та матеріально-технічного забезпечення Ігоря Компанійця. Проте тоді справа завершилася нічим.

Loading...