У справі побиття журналіста Ярослава Журавля заслухали свідків зі сторони обвинувачення

Автор: Віталій Крицький, 19 грудня, 13:29

Фото: У справі побиття журналіста Ярослава Журавля заслухали свідків зі сторони обвинувачення (Фото Олега Журавльова)


Сьогодні, 19 грудня, у Київському райсуді Полтави під час розгляду справи побиття журналіста Ярослава Журавля заслухали свідків зі сторони обвинувачення.

На минулому засіданні суд заслухав покази самого потерпілого та свідків Дмитра Демуса й Олександра Лук’яненка.

Сьогодні ж виступили активіст «СПУ» Дмитро Коваль та журналістка інтернет-видання «Трибуна» Олена Кузіна.

Вони дали наступні покази:

  1. Дмитро Коваль (далі Коваль).

Повідомив, що 18 травня 2018 року був присутній в офісі «Соціалістичної партії України». Коваль розповів, що в той день вони разом із головою обласного осередку партії Сергієм Чередніченком готувалися до турніру з футболу:

«Потім до офісу зайшли Дмитро Демус та Ярослав Журавель. Від Демуса лунали пред’яви до Сергія Івановича. Ми неодноразово попросили гостів піти. Проте у відповідь Демус неодноразово висловлювався нецензурною лайкою. До того, він просив, щоб Сергій Чередніченко прийняв його до Соціалістичної партії. Ми зрозуміли, що це може бути провокація, оскільки Демус часто у фейсбуці писав різні провокативні коментарі в бік Сергія Івановича. Проте, коли ми сказали, що викличемо поліцію, Демус і Журавель пішли».

Дмитро Коваль

Прокурор Погорєлов Максим (далі Прокурор): «Ви повідомляли, що ситуація була конфліктною. Чому?»

Коваль: «Тому що Демус постійно конфліктував із нами. Але ми навіть звикли. Із Ярославом Журавлем у нас проблем не було».

Прокурор запитав у свідка, хто знаходився в кімнаті під час цієї розмови. Коваль відповів, що в приміщенні були Сергій Чередніченко, Антон Пазенко, Михайло Алоєв, сам Михайло Коваль, Ярослав Журавель і Дмитро Демус.

У сусідній кімнаті, за свідченнями Коваля, були активісти «СПУ» Оксана Андрієвська і Марія Чимар.

Прокурор: «Чи бачили ви, що Журавля та Демуса били, виштовхували з офісу?»

Коваль: «Ні, я цього не бачив».

Прокурор Погорєлов (зліва)

Проте прокурор Погорєлов заявив, що в травні 2018 року в рамках досудового розслідування Михайло Коваль давав зовсім інші свідчення. На що свідок відповів, що відмовляється від тих показань. Оскільки, на думку Коваля, він не до кінця зрозумів, яку саме інформацію хотів почути від нього слідчий.

Прокурор: «Ви взагалі читали протокол допиту? Там півсторінки».

Коваль: «Бігло ознайомився».

Адвокат сторони обвинувачення Володимир Гура запитав у Дмитра Коваля, чи чинили слідчі на нього тиск, якщо він відмовляється від своїх показів. На що Коваль відповів, що тиску не було: він просто схибив у показах, та необачно підписав це.

Адвокат Гура: «Ярослав Журавель працював на Сергія Чередніченка?»

Коваль: «Так, іноді монтував відео, монтажем займався».

Адвокат Гура: «А саме у вас були конфлікті ситуації з Журавлем?»

Коваль: «У мене – ні».

Адвокат Гура

Адвокат потерпілої сторони Дмитро Буряк (далі адвокат Буряк): «Хто конкретно просив Журавля та Демуса покинути приміщення?»

Коваль: «Чередніченко, Пазенко, Алоєв».

Адвокат Буряк: «А що в цей момент робив сам Чередніченко?»

Коваль: «Сидів, іноді розмовляв».

Адвокат Буряк: «Журавель взагалі щось говорив?»

Коваль: «Ну, типу Чому ви погрожуєте Демусу?»

Адвокат Буряк: «Які у вас відносини з Пазенком і Алоєвим?»

На що Дмитро Коваль відповів, що обвинувачені – активісти «СПУ», допомагають партії.

Антон Пазенко

Адвокат Буряк: «Чи бачили ви, як відбувається побиття?»

Коваль: «Ні».

Сам потерпілий Ярослав Журавель запитав, чи бачив Михайло Коваль бійку, на що свідок відповів, що нічого не бачив.

Коваль: «Мало що ви там собі придумали».

Суддя Калько: «Чи знаєте ви, де зламали щелепу Ярославу Журавлю?»

Суддя Калько

Коваль: «Я такою інформацією не володію. Я не знаю, куди переміщувався Ярослав».

  1. Олена Кузіна (далі Кузіна)

Розповіла, що в день побиття Ярослав Журавель скинув їй у фейсбуці фотографію з опухлим обличчям. За свідченнями Кузіної, вона запропонувала Журавлю допомогу, проте потерпілий відмовився, тому що того дня в нього була запланована театральна вистава. Проте, за показами Олени Кузіної, близько 5-ї години вона разом із колегою Олександром Круміним підвезли на авто Дмитра Демуса та Ярослава Журавля до травмпункту, куди згодом викликали поліцію.

 Олена Кузіна

Прокурор: «Чи говорив потерпілий прізвища тих, хто його побив?»

Кузіна: «Він сказав, що це охоронці Сергія Чередніченка, які викликали Демуса поговорити»

Прокурор: «Журавель називав конкретні прізвища?»

Кузіна: «Ні».

Адвокат сторони обвинувачення Володимир Гура: «Чому маючи такі серйозні тілесні ушкодження Ярослав Журавель не викликав швидку й поліцію?»

Кузіна: «У нього був запланований спектакль. Це було дуже важливо для Ярослава».

Адвокат потерпілої сторони Дмитро Буряк: «Хто врешті викликав поліцію?»

Кузіна: «Я».

На цьому допит свідків закінчився. Наступного разу на судове засідання 21 січня повинні дати свідчення Сергій Чередніченко та консьєрж офісного приміщення «СПУ».

Сам потерпілий журналіст Ярослав Журавель після закінчення судового засідання назвав сьогоднішній процес «театром абсурду», оскільки, на його думку, Михайло Коваль під присягою надав неправдиву інформацію:

«Він був від мене на дистанції півтора метри й бачив, як мені наносили удари. Тепер Коваль відмовляється від свої показів. При цьому Пазенко казав журналістам, що один удар точно був. Обвинувачені раніше це визнавали, а тепер відмовляються від своїх показів. Це відверта, цинічна брехня».

 Ярослав Журавель

До того Журавель додав, що був знайомий з Михайлом Ковалем, спілкувався, проте не згоден із тим, що журналіста приписали до партійця «СПУ»:

«Свого часу я знімав декілька відео самому Чередниченку, ще до того, як він став партійцем СПУ. А потім, коли Чередніченко вступив до СПУ, він звертався до мене за послугами. Отримавши неодноразову відмову Сергій Чередніченко почав розказувати, що ми джинсуємо, і що я проплачений. Тепер вони хочуть все списати на те, що я їх друг. Але хіба друзям ламають щелепу?»

Сам обвинувачений Антон Пазенко дав коментар ЗМІСТу, у якому повідомив, що весь судовий процес – інформаційна кампанія, яку «хтось спонсорує». Пазенко вкотре наголосив, що він не причетний до побиття Ярослава Журавля.

До того, другий обвинувачений Михайло Алоєв вважає, що ця справа – політична, створена для дискредитації Сергія Чередніченка:

«А ви як думаєте, чи причетний я до цього? Мене три місяці ніхто не займав. Я спочатку був свідком, а через 3 місяці мене оголосили у розшук. Мене соромлять перед усіма, що я не свідок, а вже підозрюваний. Як це розуміти? Хіба це не політична справа? Я гадаю, що це все вигідно, щоб скомпрометувати Сергія Чередніченка, тому що сам я нікому особливо не цікавий».

Михайло Алоєв

Окрім цього, по закінченню засідання обвинувачені почали погрожувати Ярославу Журавлю: пропонували журналісту «вийти порозмовляти», та грозили «виколоти очі».

Зазначимо, що справу про побиття журналіста передали до суду 29 серпня. За нанесення умисного тілесного ушкодження середньої тяжкості законодавство (ст. 122 ККУ) передбачає до трьох років позбавлення волі. 

Нагадаємо, 18 травня прибічники місцевого очільника Соціалістичної партії Сергія Чередніченка в його офісі зламали щелепу журналісту інтернет-видання «Трибуна» Ярославу Журавлю. За словами постраждалого, він разом із місцевим активістом Дмитром Демусом прийшли до соціалістів через попередні погрози Демусу. Удари Журавель отримав миттєво, після прохання не лаятися. Сам Сергій Чередніченко зазначає, що обидва «гості» – провокатори. Наступного дня назвали імена ймовірних нападників – Антон Пазенко та Михайло Алоєв.

Опублікована: 19 грудня 2018


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація