272782816_305855878238257_2776960333202053240_n-1

Чотирьох учасників злочинної групи підозрюють у вимаганні, заволодінні транспортними засобами з застосуванням насильства та позбавленні волі людей.

Про це повідомила пресслужба Полтавської обласної прокуратури 9 червня.

Під час розслідування встановили понад 25 епізодів злочинної діяльності, серед яких вимагання, незаконне позбавлення волі людей, заволодіння транспортними засобами та особистими документами.

Прокуратура підозрює у вчиненні злочинів чотирьох людей, серед яких є депутати Полтавської обласної та Миргородської районної рад – брати Олег та Ігор Діденки.

Наприкінці травня їм продовжили та пом’якшили запобіжний захід. Суд скасував депутатам обов’язок не покидати територію Полтавщини без дозволу слідчого, прокурора та суду, а також зменшив тривалість нічного домашнього арешту з 23:00 до 5:00. Підозрюваному працівнику товариства обрали запобіжний захід у виді нічного домашнього арешту, хоча раніше його тримали під вартою без визначення розміру застави. Сторона обвинувачення пропонувала залишити без змін запобіжні заходи, які раніше встановлювали.

З перших судових ухвал відомі наступні деталі справи.

Слідство вважає, що починаючи з грудня 2021 року брати Діденки за допомогою насильства і психологічного тиску вимагали у працівників ТОВ «Великобагачанський комбікормовий завод» та ПП «Великобагачанський комбікормовий завод» гроші. Вони ніби змусили їх написати розписки з приводу неіснуючих боргів, забрали автівки та примушували відчужувати нерухомість на їхню користь.

Приміром, 26 січня депутати з погрозами вимагали віддати їм 39 тис. 300 доларів за придбання у працівників їхніх підприємств нібито викраденого зерна. Під час зустрічі з жінкою, вони погрожували їй, що поб’ють чоловіка та дитину. 31 січня, коли жінка мала передати гроші, депутатів і затримали.

У межах розслідування допитали свідків, чиї покази стали доказами у справі.

13 січня один зі свідків розповів, що на вимогу керівництва він прибув до адміністративної будівлі заводу, де Іван Діденко з іншими чоловіками  змусили його стати на коліна та підписати розписку про позику у депутата на 700 тис. грн. У чоловіка тоді забрали авто й документи на нього. Потім депутати дали термін для передачі грошей до 5 лютого, інакше «виставлять на проценти».

18 січня інший свідок розповів, що під тиском віддав депутатам 60 тис. грн як відшкодування збитків через нестачу зерна на заводі.  Потім його змусили підписати розписку про позику.

У протоколах від 26 січня та 31 січня жінка розповіла, що депутати покликали її на зустріч на завод. Піднявшись на другий поверх будівлі, де знаходиться кабінет Олега Діденка в кабінеті, вона запитала депутата:

«Чому ви їздите до мене додому та лякаєте моїх близьких та маленьких дітей?».

Один зі сторонніх чоловіків їй відповів:

«Моє діло наказати тебе по повній, щоб ноги тряслися і матка випадала».

«Ти будеш, жити, можем пальці поламати, можем руки поламати, але я цього робити не буду».

Окрім висловлених погроз депутати вихвалялися про те, що вони мають зв`язки в кримінальному середовищі. Після розмови з Діденками, жінка запитала чи дійсно їй погрожують. Олег Діденко сказав, що він від своїх слів не відмовляється, а Іван Діденко відповів, що йому начхати на неї та на її дитину.

Через страх, жінка погодилася віддати кошти, а потім ввечері 26 січня поїхала до Управління СБУ в Полтавській області, де написала та подала заяву про вчинення відносно неї злочину, а саме вимагання з боку Діденків. 31 січня депутатів затримали на передачі цих же грошей.

Після затримання відбулися обшуки у будинку Олега Діденка. Там знайшли 53 тис. грн, 8тис. 50 доларів та 265 євро. Також були документи. Обшуки відбувалися за участі дружини  Олега Діденка.

На першому поверсі будинку знайшли конверт з 2 тис. 200 доларів. У шафі вилучили 3 мисливських ножі  та ключі від автомобіля «Мерседес». У спальні вилучили 2 тис. доларів з. На другому поверсі будинку в шухляді столу виявили 3 тис. 100 доларів та ключі у різних пакетах. Нині розслідування продовжується.

Loading...