У трьох громадах Полтавщини оголосили карантин через спалах африканської чуми свиней

Ілюстративне фото
Ілюстративне фото

Джерело – kurkul.com

З початку місяця на Полтавщині тричі зафіксували хворобу. Через це в Опішнянській, Градизькій та Хорольській громаді оголосили карантин.

Про це повідомив начальник Полтавської ОВА Філіп Пронін. Африканська чума свиней підтвердилася у трьох громадах.

Фахівці визначили зони захисту в радіусі 3 км. До них ввійшли села Лазьки, Мозоліївка, Ялосовецьке, Роплянське, Павленки. Тут ветлікарі та місцева влада обходять домоволодіння та обліковують свиней, яких надалі треба здати на забій.

Зони нагляду запровадили в селах Батьки, Безруки, Глинське, Пронозівка, Васьківка, Кагамлик, Кирияківка, Вишеньки, Пелехівщина, Петрашівка, Броварки, Шушвалівка, Костюки, Демина Балка, Вербине, Новоіванівка, Барилівщина, Лагодівка, Червоне, Бригадирівка, Миколаївка, Кулики, Трубайці. У цих населених пунктах ветлікарі проводять облік тварин та здійснюють нагляд за їхнім клінічним станом.

Африканська чума свиней на Полтавщині

Востаннє восьмеро свиней загинули на дослідному господарстві Хорольської громади через хворобу. Тварини загинули у «Дослідному господарстві імені 9 Січня» Інституту свинарства і агропромислового виробництва.

Другий за місяць випадок африканської чуми свиней на Полтавщині зафіксували у Градизькій громаді.

Мертвих домашніх свиней знайшли у яру поблизу Мозоліївки. 7 листопада фахівці відібрали біоматеріал для дослідження та виявили у ньому вірус африканської чуми. 

Пізніше Держпродспоживслужба встановила карантин у селі. Також фахівці оголосили неблагополучною щодо цього захворювання територію яру поблизу Мозоліївки. 

Також заражену чумою тварину знайшли 2 листопада в Опішнянській громаді. Кабана виявили у Зіньківському госпрозрахунковому мисливсько-рибальському господарстві. Цього ж дня ветеринари відібрали ДНК тварини й знайшли у ньому вірус африканської чуми свиней.

Нагадаємо, що в області також фіксують випадки захворювання тварин на сказ. Щоб запобігти поширенню хвороби триває вакцинація. З початку року зафіксували 6 неблагополучних пунктів по сказу. Через хворобу загинули 6 тварин. Серед них:  2 лисиці, корова, теля, кіт та собака.

Наразі чотири пункти вже, де виявили сказ, оздоровлені, а у двох – тривають карантинні обмеження.