Уповноважений з прав дитини під час візиту в Полтаві розповів про зміни в системі інтернатів

Автор: Аліна Сакало, 6 лютого, 17:15

Фото: Уповноважений з прав дитини розповів, що очікує дитячі будинки та інтернати (Фото Богдана Проскурова)


У четвер, 6 лютого, з робочим візитом до Полтави завітали Уповноважений президента України з прав дитини Микола Кулеба та міністерка соціальної політики України Юлія Соколовська. Вони зустрілися з керівництвом області, міськими головами, директорами інтернатів і членами міждисциплінарних комісій для оцінки й трансформації закладів. Головною темою зустрічі стало питання реформи системи догляду за дітьми, якою передбачене максимальне влаштування дітей, позбавлених батьківського піклування, у сім'ї та реорганізації шкіл-інтернатів.

Микола Кулеба зазначив: варто відходити від інтернатної форми навчання. Адже часто вихованці інтернатів виростають непідготовленими до самостійного життя, не мають необхідних соціальних умінь та навичок. За його словами, в інтернатах України лише 5% сиріт, решта – сімейні діти. Тож влада має зробити все, аби діти позбавленні батьківської опіки були влаштовані у сім'ї, а діти з батьками виховувалися у сім'ях,а не в інтернатах:

«Сьогодні президент чітко ставить вимогу: дитина має бути захищена у власній родині, тому тут питання не скільки закриття самих інтернатів, скільки створення умов для кожної дитини, щоб вона могла проживати і насолоджуватися спілкуванням з власними батьками. Звісно, інтернат не вирішить тих проблем. Скільки б ми не будували інтернатів, вони будуть заповнюватися, якщо ми не побудуємо спроможні громади, які здатні піклуватися про сім'ї, про дітей, створювати умови, розвивати послуги… А держава має в цьому допомогти».

За його словами, тому Міністерство соціальної політики сьогодні розробляє стандарти відповідно до закону про соціальні послуги, обраховує ці стандарти. Держава виділятиме кошти для того, щоб діти не відправлялися до інтернатів.

За словами голови полтавської ОДА Олега Синєгубова,обрано вже 3 інтернати, які цьогоріч відремонтують. Також до них закуплять автобуси, щоб діти могли щодня їздити додому, а не жити в них постійно. ТакожОлег Синєгубов зазначив: в області 56 сиріт, і за планом всі вони вже цього року бути влаштованими в родини.

Як повідомляється на сайті ПОДА,Дмитро Кулеба на неформальній зустрічі порадив Олегу Синєгубову обрати радника, який буде комунікувати з департаментами освіти, охорони здоров'я та службою дітей, щоб правильно дослідити систему інституційного догляду і вибудувати стратегію її розвитку, аби почати допомагати сім'ям вже зараз.

Як повідомляє Єдиний веб-портал органів виконавчої влади України – у полтавській області підготовлено три міждисциплінарні команди щодо оцінки й трансформації інтернатів, які протягом декількох місяців мають вивести з інтернатних закладів понад 300 дітей. За підтримки міжнародного благодійного фонду Lumos ПОДА розпочала активну фазу реформи інтернатів. Вже проведено тренінги щодо методики її впровадження для трьох міждисциплінарних команд, у які входять до 10 фахівців. Це соціальні працівники, педагоги, психологи та медики. Вони проведуть оцінку потреб кожної дитини, вивчать характеристику сімейних відносин та складуть план соціального супроводу кожної дитини. Це все буде проводитися, аби вивести дітей з інтернатів.

На початку січня 2020 року Мінсоцполітики підписало Меморандум про співпрацю з Фондом Lumos, основним завданням якого є підтримка Уряду України у процесі трансформації системи догляду за дітьми в інтернатах на систему, в якій дитина виховується у сімейному або наближеному до сімейного середовища. Метою Меморандому є покращення надання соціальних послуг родинам з дітьми та підтримка ОДА у розробці та реалізації регіональних планів реформування систем інтернатів. Зараз триває другий етап реформування інтернатів, за результатами якого до 2024 року кількість дітей в інтернатах повинна скоротитися вдвічі.

Фото Богдана Проскурова

 

Опублікована: 6 лютого 2020


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація