Відшкодування моральної шкоди через війну на сході України: полтавка вимагає в Росії 60 тисяч євро на користь дитини

Автор: Ксенія Омельченко, 8 серпня, 13:42

Фото: Полтавка вимагає в Росії 60 тисяч євро на користь дитини (sud.ua)


Позовна заява до Російської Федерації про відшкодування моральної шкоди, завданої внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України, надійшла до Київського райсуду 6 червня.

Позивачем виступила Олла В'яла-Бойко, яка є директором громадської організації «Спілка вдів та дітей учасників бойових дій «Птаха». Відомо, що жінка представляє інтереси неповнолітньої дитини.

Під час розгляду заяви 7 червня суддя зазначив, що у даному випадку позивач – фізична особа, звертається з позовом до відповідача держави. Спір за таких умов суб'єктно не належить до юрисдикції національних судів України. Тож це через те, що заява не підлягає розгляду в судах у порядку цивільного судочинства, суддя відмовив у відкритті провадження.

Однак жінка могла оскаржити цю ухвалу протягом 15 днів шляхом подачі апеляційної скарги. Що вона і зробила.

Справу призначили до розгляду в апеляційному суді на 23 липня. Цього разу суддя погодився, що підстав для відмови у відкритті провадження у місцевого суду не було, а тому скасував ухвалу Київського райсуду від 7 червня та направив справу для продовження розгляду.

5 серпня Київський райсуд знову розглянув позовну заяву жінки та цього разу призначив підготовче судове засідання на 30 серпня.

Опублікована: 8 серпня 2019


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація