Висновок судової автотехнічної експертизи: Саєнко могла уникнути смертельної ДТП

Автор: Вікторія Баберя, 12 березня, 17:01

Фото: Саєнко могла уникнути наїзду на велосипедиста (Обкладинка Юлії Деркач)


Підозрювана Наталія Саєнко могла уникнути зіткнення з Артемом Левченком, якби екстрено загальмувала з моменту виникнення небезпеки.

Згідно з висновками судової автотехнічної експертизи, причиною ДТП та її наслідків є порушення Наталією Саєнко правил дорожнього руху. Про це стало відомо з Єдиного державного реєстру судових рішень.

Зокрема, Саєнко порушила:

  • п. 12.3. Правил дорожнього руху України. У разі виникнення небезпеки для руху або перешкоди, яку водій об’єктивно спроможний виявити, він повинен негайно вжити заходів для зменшення швидкості аж до зупинки транспортного засобу або безпечного для інших учасників руху об’їзду перешкоди.
  • п. 12.4. Правил дорожнього руху України. У населених пунктах рух транспортних засобів дозволяється із швидкістю не більше 50 км/год.
  • п. 12.9 (б). Правил дорожнього руху України. Водієві забороняється: б) перевищувати максимальну швидкість, зазначену в пунктах 12.4-12.7, на ділянці дороги, де встановлено дорожні знаки 3.29, 3.31,або на транспортному засобі, на якому встановлено розпізнавальний знак відповідно до підпункту «и» пункту 30.3 цих Правил.

Наразі достеменно відомо, що ДТП скоєно в світлий час доби на нерегульованому пішохідному переході, позначеному дорожнім знаком 5.35 ПДР України та дорожньою розміткою «зебра».

Також встановлено, що і велосипед, і автівка на момент ДТП знаходилися в технічно справному стані. Швидкість руху за показами свідків становила: 50-60 км/год, 60-70 км/год, а за показами Наталії Саєнко – 50 км/год. Зіткнення відбулося передньою лівою частиною автомобіля Mercedes-Benz Наталії Саєнко та правою боковою частиною велосипеда СARVER Артема Левченка.

В умовах даної дорожньої події водійка мала технічну можливість запобігти наїзду на Артема Левченка екстреним гальмуванням з моменту виникнення небезпеки.

Під час слідчого експерименту в лютому

Крім того, згідно з висновками судово-медичної експертизи стало відомо, що смерть хлопчика спричинили тілесні ушкодження, отримані внаслідок аварії.

Додамо, наразі судом накладено арешт на нерухоме майно підозрюваної в Полтаві та Полтавському районі, яке станом на 5 лютого 2019 року їй належало. Наталія Саєнко намагалася оскаржити дану ухвалу, проте Полтавський апеляційний суд не задовольнив скаргу.  Підозрювана зараз перебуває під домашнім арештом у нічний час доби до 9 травня.

Зауважимо, родина Левченків подала цивільний позов на 300 млн грн – компенсацію за спричинену моральну шкоду (у зв'язку з цим і арештували майно). А 25 лютого родина  подала ще одну скаргу на бездіяльність слідчого у справі.

Нагадаємо, поліція розшукує свідка ДТП, що сталася у центрі міста (на кільці по вулиці Соборності) 6 листопада 2018 року близько 14:00 на пішохідному переході біля Малої академії мистецтв. Тоді джип Mercedes-Benz, за кермом якого була Наталія Саєнко, збив Артема Левченка, який їхав на велосипеді. Хлопчик два місяці перебував у лікарні і, не прийшовши до тями, він помер від отриманих травм у понеділок, 7 січня.

Зауважимо, під час слідчого експерименту в середу, 6 лютого, встановили, що на момент скоєння ДТП, Артем Левченко рухався на велосипеді на великій швидкості, а не йшов пішки.

Крім того, 27 лютого суд призначив проведення комплексної транспортно-трасологічної, судово-автотехнічної та судово-медичної експертизи.

Опублікована: 12 березня 2019


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація