img_20220906_135050-scaled

Полтавська обласна спілка споживчих товариств подала апеляційну скаргу на рішення суду. Ним її зобов’язали укласти охоронний договір на пам’ятку, де вони дозволили відкрити реберню.

Про це відомо з ухвали Другого апеляційного адміністративного суду від 8 вересня.

6 вересня Полтавська обласна прокуратура повідомила, що на Торговельний будинок Токарєва уклали охоронний договір. Це сталося тільки тому, що Полтавський окружний адміністративний суд задовольнив позов прокуратури.

За рішенням суду, спілку зобов’язали укласти з Департаментом культури, молоді та сім’ї охоронний договір на щойно виявлений об’єкт історії та архітектури місцевого значення – Торговельний будинок Токарєва.

31 серпня між Департаментом і Полтавською обласною спілкою споживчих товариств укладений охоронний договір, що покладає обов’язки на власника об’єкта культурної спадщини:

  • утримувати пам'ятку в належному стані; 
  • своєчасно провадити ремонт; 
  • захищати від пошкодження, руйнування або знищення.

В охоронному договорі визначені особливості режиму використання пам'ятки, види й терміни виконання реставраційних, консерваційних, ремонтних робіт, робіт з упорядження її території та інших пам'яткоохоронних заходів.

У своїй апеляції спілка вказує, що хоче оскаржити рішення суду, яким її зобов'язали зберегти пам'ятку.

Нагадаємо, що надані полтавською владою дозволи для літнього майданчика ресторану, створеного в прибудові до Торговельного будинку, хочуть скасувати через суд. 

Комісія з розміщення тимчасових споруд у Полтаві надала 2 дозволи на розміщення літнього майданчика ресторану «Тераса». Полтавська окружна прокуратура позивається до суду, щоб надані дозволи визнали незаконними і скасували. Також хочуть скасувати паспорт прив’язки для літнього майданчика. Позов розглядають у Полтавському окружному адміністративному суді. Встановлення літнього майданчика не погоджували з патрульною поліцією та обласним Департаментом культури і туризму, хоча її розмістили в історичному ареалі Полтави. Прокуратура пише, що міська влада продовжила право розміщення «літки», яке надали вперше, а сам підприємець зареєструвався за день до засідання Комісії.

Крім цього, ділянку під майданчиком передали в користування з порушенням процедури.

Керівник Полтавської обласної прокуратури Антон Столітній 1 липня розповів, що вилучити Торговельний будинок у власність держави, хоч це й пам’ятка, неможливо. За радянських часів він перебував у приватній власності. Тому вирішили забезпечити визнання цього будинку культурною спадщиною.

Станом на вересень 2022 року у прибудові до будинку працює літній майданчик ресторану, який до пожежі розташовувався у Будинку Полтавського дворянського зібрання.

Loading...