hj3ed2gdyiugaecq

Усього 446 багаторазових комбінезонів отримали П’ята міська клінічна лікарня та обласна інфекційна лікарня.

Представники «Полтавської волонтерської групи» та голова благодійного фонду Helpgroup Давид Джалагонія привезли костюми у п’ятницю, 17 квітня. Спочатку вони відвідали п’яту лікарню, де головний лікар В'ячеслав Томенко розповів про готовність закладу приймати хворих і подякував усім, хто долучився до збору коштів і пошиття комбінезонів (безпосередньо до цього закладу привезли 200 штук).

За його словами, наразі вони працюють у режимі стаціонару та вони готові приймати пацієнтів з підозрами на ковід та інфікованих. Також він розповів, що в лікарні достатньо дезінфікуючих засобів, масок, респіраторів тощо. Що стосується захисних костюмів, то їх було близько 800 одноразових і 150 багаторазових костюмів. На перший період цього достатньо, каже головний лікар, а після проведення процедури закупівлі придбають ще.

В'ячеслав Томенко і Давид Джалагонія

Щодо костюмів від волонтерів, то В'ячеслав Томенко каже, що вже перевірили їх. Ба більше, медперсонал щодня тренується правильно одягати та знімати захисні костюми, окуляри, рукавички, маски та шоломи, адже від цього залежить ризик зараження.

«Костюми бувають різні. Найкращий для нас варіант – такий комбінезон, адже там мінімум елементів, які потрібно одягнути. Також він дозволяє без максимальних контактів із захисним костюмом його зняти».

Волонтерка Анастасія Юрко розповіла, що спочатку вони планували закупити костюми, але коли почали шукати, то виявилося, що якісних виробів на ринку немає, особливо багаторазових.

«Нам вдалося знайти матеріал тайвек, з якого роблять костюми, які використовуються в Італії та Китаї. Це дуже якісний матеріал, який пропускає повітря, але не пропускає рідину, що є дуже вигідним для лікарів. Тому ми вирішили збирати гроші на пошив на платформі ЗМІСТ».

Анастасія Юрко

Що стосується інфекційної лікарні, то вона отримала 246 костюмів, 46 з яких призначені для реаніматологів (шви у таких костюмів проклеєні зсередини). За словами головної лікарки Наталії Свириденко, волонтери радилися з нею щодо матеріалу та крою, і медики дуже чекали цих комбінезонів.

В інфекційній лікарні

До передачі волонтерів у лікарні було близько 140 багаторазових костюмів. Потребу на день визначити важко, каже вона, адже все залежить від ситуації:

«Поки що лікарня працює в режимі госпіталю на одиничні випадки. Потім, можливо, коли буде більше пацієнтів, у нас посилюватимуться наші зміни: буде більше лікарів, медперсоналу. Тому розрахунок захисного одягу проводився, наприклад, для двох змін на добу, і для чотирьох, шести тощо – все залежить від кількості пацієнтів. Якщо зараз брати, то десь до 10 костюмів на зміну».

Усього полтавці зібрали майже 140 тис. грн, і збір ще триває. Долучитися до проєкту та підтримати лікарів гривнею можна за посиланням.

Фото Катерини Пєшикової

Loading...