Сергій Чижиков

Сергій Чижиков у 1989 році закінчив Полтавське ракетно-зенітне училище. Служив в армії, а в 1993 році звільнився. Після цього 20 років працював в українських банках і з початком війни капітан Збройних сил України пішов у військкомат.

Про це пише «Суспільне» після розмови з Сергієм Чижиковим.

У 2014 році його мобілізували під час першої хвилі й так він потрапив до 1 танкової бригади Гончарівського на посаду командира взводу.

З 2018 року чоловік працював менеджером «Укрпошти» у відділі з розвитку бізнесу з корпоративними клієнтами. Уже 24 лютого отримав військову зброю та форму у військкоматі  й пішов на війну.

4 березня Сергій Чижиков за допомогою ПЗРК «Ігла-1» збив над Черніговом літак окупантів СУ-35. Військовий каже, шо Чернігів нікому не віддадуть:

«Перші два дні було складно, був хаос і було нічого не зрозуміло. А вже на третій день 1 сіверська бригада зробила подвиг! Вона зупинила на підступах біля Рівнопілля і Киселівки колони ворожої техніки і російських окупантів. Зараз ворог навіть не намагається наступати на місто, він через гнів обстрілює його з градів, артилерії і бомбить мирне населення. Ми наше місто не віддамо».

Про бойові подвиги та будні Сергій Чижиков пише на власній сторінці у фейсбуці.

Нагадаємо, влітку 1957 року Дніпропетровське артилерійське училище змінило місце дислокації — передислоковане в Полтаву. З 1958 року це було Полтавське зенітне артилерійське командне училище.

У 1968 році, у зв’язку зі зміною профілю на підготовку фахівців для військової ППО училище перейменоване у вище зенітно-артилерійське. Разом з цим йому присвоєне ім’я випускника Полтавської піхотної школи Ватутіна.

Випускники училища (Фото – «Новини Полтавщини»)

23 травня 1973 року наказом Міністра оборони СРСР училище перейменували в Полтавське вище зенітне ракетне командне Червонопрапорного училище імені генерала армії Ватутіна М. Ф. Причиною чому став початок підготовки в ньому офіцерів зенітно-ракетного профілю. Освоєння новітніх зразків зенітно-ракетної техніки зробило училище одним з найпотужніших навчальних закладів у системі ППО сухопутних військ. Всього в повоєнні роки училище підготувало більше ніж 12,5 тисяч висококваліфікованих офіцерів, п’ятнадцять генералів. Авторитет училища був настільки великий, що навіть після розпаду СРСР, Росією і Казахстаном висувалися пропозиції про спільне його використання.

Випускники училища (Фото – «Новини Полтавщини»)

Училище розформоване в 1995 році. Останній випуск в училищі відбувся 18 липня 1995 року. Бойовий Прапор частини зданий в Національний музей історії України у Другій світовій війні в жовтні 1995 року.

Фото Сергія Чижикова з особистої сторінки у фейсбуці

Loading...