На Полтавщині залишилось близько 30 пам’ятн пам’ятників радянської епохи
На Полтавщині залишилось близько 30 пам’ятн пам’ятників радянської епохи

Фото – korrespondent.net

Кількість пам’ятників та комуністичної символіки в області зменшується, однак натомість виявляють нові.

Про це ЗМІСТу 3 грудня  розповів регіональний представник Інституту національної пам’яті в Полтавській області Олег Пустовгар. Нещодавно він звернувся на гарячу урядову лінію щодо пам'ятника радянському військовому комісарові Михайлу Фрунзе, який знаходиться на території Диканської громади та відповідно до чинного законодавства має бути демонтований. Олег Пустовгар каже, що його звернення мають розглянути протягом 10 днів.

Загалом на Полтавщині є близько 30 пам'ятних знаків і пам'ятників радянської епохи, які підпадають під декомунізацію. За словами Олега Пустовгара, процес очищення території області від тоталітарної символіки ускладнюється тим, що деякі її об’єкти юридично не зареєстровані. Фізично вони існують, але не перебувають на обліку місцевих органів влади.

Так, у селі Лобачі на Решетилівщині стоїть пам’ятник Георгію Димитрову – секретарю ЦК компартії Болгарії та соратникові Йосипа Сталіна. Олег Пустовгар говорить, що юридично цей пам’ятник не існує, адже його немає на балансі громади.

Подібна проблема стосується пам’ятника Григорію Петровському в селі Новоселівка Зіньківської територіальної громади. За словами Пустовгара, цей комуністичний діяч долучився до організації Голодомору на Україні. Представники місцевої влади кажуть, що монумент не зареєстрований та не перебуває на балансі громади, і загалом немає офіційної інформації, кому він присвячений.

Інший приклад, про який розповів Олег Пустовгар, – відновлення пам’ятника діячеві компартії Миколі Підгорному в Карлівці. Монумент підпав під закон про декомунізацію, тож його демонтували у 2016 році, однак влітку цього року заново встановили.

За інформацією Пустовгара, на території області також збереглися:

  • пам’ятник Леніну на території санаторію «Сосновий бір» та символіка радянського союзу – серпи й молоти – на будинкові культури в селі Власівка Зіньківської територіальної громади;
  • пам'ятник Василю Чапаєву в Лубнах;
  • пам’ятник Івану Третяку в Хоролі;
  • пам'ятник Андрієві Чумаку у Великих Сорочинцях.
Loading...