(Джерело – ua.news)

Відсьогодні зростуть тарифи у «Полтававодоканал», «Полтавагаз» та «Полтаваенергозбут».

КП ПОР «Полтававодоканал»

16 грудня 2020 року Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) встановила нові тарифи за водопостачання та водовідведення.

З 1 січня тарифи на послуги «Полтававодоканал» становлять:

 • на централізоване водопостачання – 13,23 грн за 1 м³ (без ПДВ);
 • на централізоване водовідведення:
  • споживачам централізованого водопостачання та водовідведення, – 5,96 грн за 1 м³ (без ПДВ);
  • споживачам, які не користуються централізованим водопостачання та водовідведенням – 13,94 грн за 1 м³ (без ПДВ).

АТ «Полтавагаз»

16 грудня 2020 року НКРЕКП, затвердила постанову «Про встановлення тарифу на послуги розподілу природного газу для АТ «Полтавагаз»». Згідно з нею з 1 січня тариф на послуги розподілу природного газу становить 2,316 грн за 1 м³ на місяць з ПДВ.

Також з 1 січня відбувся перехід на тарифікацію послуг розподілу природного газу за системою замовленої потужності. Тобто обсяг річної замовленої потужності та індивідуальний розрахунок вартості послуги з розподілу природного газу для кожного побутового споживача у 2021 році буде формуватися залежно від обсягу спожитого ним газу за попередній газовий рік, але не може бути меншою за:

 • 39 м³ – для об’єкта побутового споживача, на якому природний газ використовується тільки для приготування їжі;
 • 126 м³ – для об’єкта побутового споживача, на якому природний газ використовується для підігріву води та приготування їжі;
 • 314 м³ – для об’єкта побутового споживача, на якому природний газ використовується комплексно, у тому числі для опалення, або об’єкта споживача, що не є побутовим.

Оскільки з 1 січня зріс тариф на послуги розподілу природного газу, то мінімальна плата за послуги розподілу природного газу з 1 січня буде такою:

 • за наявності лише газової плити – 7,53 грн. на місяць;
 • за наявності газової плити та газового водонагрівача – 24,32 грн. на місяць;
 • за наявності газових приладів різного призначення, а також опалювального обладнання – 60, 61 грн. на місяць.

ТОВ «Полтаваенергозбут»

28 грудня Кабінет Міністрів України вніс зміни до Постанови «Про затвердження Положення про покладання спеціальних обов’язків на ринку електроенергії». Дані зміни скасовують пільговий тариф на електроенергію – 0,9 грн/кВт.год для населення на перші 100 кВт.год.

Згідно із внесеними змінами з 1 січня по 31 березня 2021 року встановлюється єдина фіксована ціна продажу електроенергії для населення на рівні 1,68 грн/кВ.год (з ПДВ), незалежно від обсягів споживання.

Loading...