Збір грибів
Збір грибів

Фото зі спільноти «Грибники Полтавщини»

З початком осіннього сезону відвідувачів лісів на Полтавщині стало більше, адже збирачі грибів вирушили на тихе полювання попри заборону, що діє уже понад пів року.

З 25 березня цивільним заборонили відвідувати ліси. Виняток – транзитний транспорт, військові, правоохоронці, рятувальники, лісівники й інші відповідні служби та установи.

Попри це, у спільноті «Грибники Полтавщини» щодня поширюють фото зі знайденими у лісах грибами, або й власні світлини у лісі. Усе це відбувається на тлі заборони відвідувати лісові масиви через війну й загрозу мінних пасток тощо.

Щоб вплинути на грибників, на території Полтавського району на період воєнного стану заборонили реалізувати дикорослі гриби. Також заборонено продавати грибну продукцію домашнього приготування. За кількістю нових світлин з лісів у Полтавському районі, це обмеження не спрацювало на повну силу.

Приклад допису від грибників Полтавщини

Лісівники Полтавщини постійно патрулюють лісові масиви та проводять роз'яснювальну роботу. Нині триває сезон дощів, тому лісівники розуміють, що люди можуть вирушати по гриби. Через це вони постійно стежать за відвідувачами й просять вийти з лісу, коли виявляють «гостей».

Штрафів за відвідування лісів немає, але це не означає, що можна порушувати заборону. Російські військові часто залишають замасковані пастки, що можуть нашкодити цивільним. Особливо небезпечними зараз є лісові масиви, поля та узбіччя доріг. На сусідній Сумщині є чимало замінованих районів, які досі опрацьовують сапери.

Якщо ви все ж опинилися у лісі й знайшли підозрілий предмет, то дійте за такою інструкцією:

  • не торкайтеся його та не намагайтеся перенести чи самостійно знешкодити;
  • відійдіть подалі від цього предмета (за можливості позначте місце знаходження та обмежте доступ до нього інших), попередьте перехожих про можливу небезпеку;
  • негайно повідомте про виявлений предмет підрозділам ДСНС «101» або до поліції «102». Перш ніж телефонувати, відійдіть на значну відстань від небезпечної ділянки;
  • дочекайтеся прибуття спеціалістів.

Нагадаємо, за інформацією Держспецзв’язку, відрізнити техніку ворога можна за забарвленням. У російських окупантів вона має темно-зелений та болотний колір. Іноді присутній трикольорове забарвлення. Українська техніка має окрас у вигляді «пікселю» або темно-зелений колір, близький до оливового кольору.

Loading...