Запрацювало нове відділення гемодіалізу в лікарні на Полтавщині (ФОТО)

Фото – лікарня імені Скліфосовського
Новостворене відділення в Лубнах прийняло перших пацієнтів, які страждають на ниркову недостатність і потребують діалізу.
Про це повідомили на фейсбук-сторінці Полтавської обласної лікарні імені Миколи Скліфосовського 16 травня. Відділення гемодіалізу № 3 є філією закладу й працює на першому поверсі Лубенської дитячої лікарні. Доступ до приміщення безбар’єрний.
За даними Інституту нефрології Національної академії медичних наук, на Полтавщині зареєстровані майже 3 тисячі пацієнтів із нирковою недостатністю різного ступеня. Щороку з’являються близько 40 нових хворих.


Маршрут пацієнта починається з рецепції, де облаштовані місця для очікування та роздягальні. У відділенні облаштована вентиляційна система, яка підтримує сталу температуру і склад повітря, а також захищає від розповсюдження інфекцій. Робочі місця медиків обладнані технікою й підключені до електронної системи охорони здоров'я. Входи до діалізних залів безконтактні й керуються сенсорним датчиком.


Для пацієнтів доступні комплекти постільної білизни, ковдри, рушники, а для медиків – побутова техніка. Їх як гуманітарну допомогу передала Полтавська обласна організація товариства Червоного Хреста України.
У відділенні гемодіалізу дотримані вимоги інфекційного контролю. Медпрацівники перуть і прасують спецодяг в окремому приміщенні, а для прибирання кабінетів використовують просочені дезінфекційними засобами мопи (змінні насадки для вологого прибирання). Також відділення має станцію очищення води.


Над створенням відділення гемодіалізу працювали 2 роки. Воно має дві амбулаторні палати – жіночу й чоловічу – на 8 діалізних місць, а також окрему палату для інфекційних хворих, маніпуляційну, ординаторську та додаткові приміщення для обслуговування центру.




Нагадаємо, що на Полтавщині завершують ремонт інфекційного відділення, який триває півтора року.
Фото – обласна лікарня імені Скліфосовського