TZyneJM66TUplP4a

У четвер, 25 липня, в Октябрському райсуді Полтави Миколі Різнику, якого на днях затримали на спробі отримати хабар, обирали запобіжний захід.

Микола Різник перебуватиме під домашнім арештом у нічний час доби до 22 вересня.

Слідча суддя Марина Материнко не задовольнила клопотання військового прокурора Віктора Крамаренка про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою на 60 днів. Альтернативу триманню під вартою називали внесення застави у розмірі 1 млн 3 тис. 500 грн.

Слідчий Максим Зацеркляний мотивував міру запобіжного заходу - тримання під вартою - тим, що є ймовірність впливу Миколи Різника на свідків та інших дій, а значить, і на хід досудового слідства. Також серед мотивів слідчий вказав можливість втечі та виїзду за межі селища, району та області.

Слідчий Максим Зацеркляний та прокурор Віктор Крамаренко

Щодо обрання більш м’якого запобіжного заходу, то на думку слідчого, жоден із варіантів не є можливим, адже той вчинив корупційний злочин.

Перед початком розгляду слідча суддя Марина Материнко долучила до матеріалів справи документи, які надав адвокат Різника Григорій Фелоненко (похвальні листи, відгуки, грамоти – підтвердження того, який селищний голова як людина). Також вона долучила клопотання чинного нардепа Юрія Бублика - відпустити Миколу Різника під особисту поруку депутата. Про свій намір він повідомляв ще учора, під час протесту опішнян під військовою прокуратурою. Юрій Бублик мотивував свою заяву наступним чином: аби Різник мав час підготувати та вибудувати сторону захисту. 

У відповідь на це прокурор Віктор Крамаренко зазначив, що повноваження народного депутата скоро закінчаться, тож особа не є такою, яка викликає довіру. А значить, відпустити голову ОТГ під поруку неможливо. Як результат, суддя Марина Материнко відмовила у задоволенні даного клопотання.

Адвокат Фелоненко заперечував проти задоволення клопотання, адже немає обгрунтованих доказів ризиків для безперервного тримання під вартою. Також представник Різника хотів, аби суд відпустив затриманого під заставу.

Миколу Різнику обирали запобіжний захід

Микола Різник підтримав свого адвоката та повідомив, що хабара ні в кого не вимагав:

«Жодної вимоги щодо вимагання коштів не було. Цьому всьому є підтвердження в матеріалах справи, суд визначить та розбереться. Людину підсилали 4 місяці, він мені телефонував по 7 разів на день, пропонував навіть зустрітися ввечері. Я заблокував його. Якби я хотів взяти хабар, я б зробив це спочатку, а не тоді, коли він вже отримав землю. І ситуація сталася після виборів, на нашому окрузі переміг не той кандидат, тому така провокація».

Зауважимо, Миколі Різнику вручили повідомлення про підозру 23 липня близько 23 години вечора у вчиненні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України, який карається в’язничним терміном від 5 до 10 років.

Нагадаємо:

Loading...