photo_2021-08-07_12-53-21

У військовій частині у селі Терентіївка відзначили повернення військовослужбовців 5-ої батальйонної тактичної групи 81-ої аеромобільної бригади із району виконання завдань Операції об’єднаних сил.

Протягом року вони виконали усі завдання, що ставило перед ними командування на Луганщині та Донеччині й повернулися на місце дислокації. Усі, окрім чотирьох бійців, які загинули на війні.

Заступник командира бригади та полковник Олександр Лихман говорить, що усі поставлені завдання виконали у повному обсязі:

«На жаль, не всі повернулися. Пам’ять про них завжди житиме у наших серцях. Виконуючи завдання протягом року ви підвищили свій професійний рівень. Показали, що ви справжній десантний підрозділ й проявили свій десантний дух. Треба й надалі продовжувати тренуватися для нових результатів».

Понад 2 роки тактична група дислокується у військовій частині під Полтавою. За сміливість та здобутки військовослужбовцям вручили нагороди та нові звання. За словами заступника міського голови Полтави з питань ветеранів Ігоря Петріченка, завдяки цьому підрозділу зокрема Україна має мирне небо у більшості областей:

«Від Полтавської громади висловлюю подяку. Ви для нас герої. Я жив завжди у Полтаві, але в 2014 році війна прийшла й до мого дому. Мій батько пішов на війну, мої друзі жили в нас, бо їх змусила поїхати з Донецької та Луганської областей війна. Я знаю, що таке "русский мир" і яке це зло. Я вдячний вам, що у нас мирне небо. На жаль, четверо хлопців загинули, але ми маємо пам'ятати про них і їхні імена будуть у наших серцях».

На урочистості приїхали родини військовослужбовців.

У десантно-штурмових військах повідомляють, що з 2014 року безповоротні бригади становлять понад 100 військовослужбовців.  З початку існування у 81-ій окремій аеромобільній бригаді нагородили державними нагородами 308 військовослужбовців. З них 3 Героя України: старший лейтенант Іван Зубков, молодший сержант Ігор Зінич та солдат Ігор Брановицький – посмертно.

81-а аеромобільна бригада, у складі якої тактична група, брала участь у бойових діях для захисту Донецького аеропорту, населених пунктів Водяне, Опитне, Зайцеве, авдіївської промзони тощо. Особовий склад 81-ої бригади 7 років працює для захисту незалежності.

29 серпня в Україні відзначаємо День пам’яті захисників, які загинули в боротьбі за незалежність та суверенітет держави. Торік цього дня на Алеї героїв Центрального міського цвинтаря вшанували пам’ять загиблих. Рідні військових несли до могил соняхи й троянди, ставили поряд з пам’ятниками українські прапори й довго мовчали. Фоторепортаж ЗМІСТу можна знайти тут.

Loading...