Знайомство з полтавськими кандидатами в нардепи від «Слуги Народу»: про розвиток міста, законотворчі ініціативи й конкуренцію на округах

Автор: Віталій Крицький, 25 червня, 16:17

Фото: Дмитро Нальотов та Андрій Боблях - кандидати в нардепи від «Слуги Народу» по 144 і 145 округах (Полтава)


Зранку у вівторок, 25 червня, журналісти зустрілись із кандидатами в народні депутати від Полтави – Дмитром Нальотовим і Андрієм Бобляхом. Вони балотуються по 144 (Полтава) та 145 (Полтава й Полтавський район) округах від політичної партії «Слуга Народу».

Зважаючи на шалену електоральну підтримку Володимира Зеленського на президентських виборах, Нальотов і Боблях мають високі шанси представляти Полтаву у Верховній Раді наступні 5 років.

На вечір у Дмитра Нальотова, Андрія Бобляха та «зе-мажоритарників» від області запланована більш публічна зустріч із полтавцями в Корпусному парку. Як самі кажуть, хочуть познайомитися поближче.

А поки ми зустрічаємося в будівлі Кадетського корпусу для того, щоб дізнатися більше про можливих майбутніх нардепів: із чим і навіщо вони йдуть до українського парламенту. Чому саме в Кадетському? Як зазначили самі молоді політики, щоб привернути увагу міської влади до зруйнованої пам’ятки архітектури в самісінькому центрі міста й показати неефективність старої полтавської політичної системи.

 

Мандрівник і комік йдуть до Верховної Ради

 

Дмитру Нальотову 34 роки. Народився в Полтаві, жив на Алмазному, закінчив 31-шу школу, потім Полтавський національний педагогічний університет за спеціальністю «Практичний психолог, соціальний педагог». Мандрував, жив у Грузії, – каже, на нього це сильно вплинуло.

«Був бізнес у Криму до 2014 року. Для себе прийняв рішення, що хочу жити в Полтаві, в хорошому та якісному місті. Мені не подобається, як нашим містом керують. Я думаю, що це можна робити ефективніше. Відчуваю, що готовий бути корисним країні та Полтаві», – стверджує Нальотов.

Дмитро Нальотов

Як він став кандидатом? Нальотов розповів, що раніше до нього звернулися з партії «Слуга народу» і спитали, чи не хотів би він спробувати стати нардепом. Він заповнив відповідну анкету на сайті «Слуги народу» і пройшов відбір.

Андрію Бобляху також 34 роки. Він народився в Литві, довго проживає в Україні, із них 6 років у Полтаві. Закінчив Рівненський державний гуманітарний університет за спеціальністю «Прикладна математика». Як сам Боблях каже, може працювати викладачем, але вирішив присвятити своє життя комедійній діяльності та роботі з молоддю.

«Я підтримав Володимира Зеленського, адже йому треба підтримка людей. Мене відібрали, і я став кандидатом. Це для мене було шоком, спочатку я не вірив, що можна стати кандидатом, просто заповнивши анкету».

Андрій Боблях

Хоча журналісти й нагадали, що Боблях особисто знайомий із Зеленським, кандидат стверджує, що це не вплинуло на вибір його фігури балотуватися по 145 округу.

Відсутність юридичної освіти, вкрай необхідної для законотворчої діяльності, кандидатів не хвилює. Андрій Боблях запевнив, що готовий навчитися, адже, як сам говорить, вчиться все життя.

Щодо бажаних профільних комітетів майбутнього парламенту, то Боблях хотів би продовжити роботу з молоддю:

«Я працюю з нею все життя. У такій сфері я буду корисним. Я поки не знаю, як там усе відбувається у Верховній Раді, але якщо в мене є різні ідеї, ніхто не заважає мені їх впроваджувати».

Дмитро Нальтов відповів, що реалізував би власний туристичний бізнес-досвід:

«Я розумію, що турбізнес – це не єдина проблема країни, яку ми вирішуємо, але я також впевнений, що це вигідно для економіки країни, оскільки він створює робочі місця».

До речі, саме на його 144-му окрузі буде запекла боротьба, адже від Полтави балотуються досвідчені політики Олександр Мамай та Сергій Каплін. Але, як здається на перший погляд, кандидат від «Слуги народу» спокійно ставиться до конкуренції та можливого «засівання» виборців гречкою та цукром. Нальотов каже, що на виборчу кампанію витрачає власні накопичення:

«Звичайно, ми підготували стратегічну програму, і зараз планомірно будемо діяти. Ми цілеспрямовано працюємо на перемогу: готуємо зустрічі, випускатимемо інформаційну газету, щоб якомога більше людей дізналося про мене і мою діяльність. От і подивимося, на скільки наше суспільство стає сильнішим, на скільки є бажання підтримати молодих людей».

Обидва кандидати зазначили, що не звертають увагу на жарти в соцмережах і спеціально не «чистили» власні сторінки .

Кандидати в нардепи від команди Зеленського на зустрічі з журналістами

Також Дмитро Нальотов відкидає звинувачення, які поширюють у соцмережах, що він начебто був членом «Партії Регіонів» або має бізнес в Криму. Нальотов не знає, хто «стоїть» за такими фейковими публікаціями.

Журналісти запитали кандидатів, чи готові вони голосувати за закони, які суперечать їхнім переконанням, але які підтримує партія. На що Боблях відповів, що першочергово підтримуватиме партійну лінію.

 

Три ініціативи для України та Полтави

 

Журналісти запропонували кандидатам назвати три законотворчі ініціативи: всеукраїнські або суто для полтавського регіону, які б вони одразу почали втілювати, якщо стануть народними депутатами.

Дмитро Нальотов, як уже говорив, планує максимально використовувати власний досвід у туризмі та туристичному бізнес:

«Серед законодавчих проектів, які я б почав готувати: проекти національних парків, як це зроблено в Грузії та Америці. Також запровадити посади рейнджера – аналог наших лісничих, але з ширшими обов’язками. Хочу проекти з розвитку зеленого туризму, тому що я бачу цю галузь перспективною».

Нальотов хоче проаналізувати туристичний потенціал Полтави, розробити туристичну маркетингову стратегію й залучити державну підтримку для підвищення туристичної привабливості міста.

У свою ж чергу, Андрій Боблях першочергово хоче скасувати депутатську недоторканість. Щодо конкретно Полтави, то кандидат вирішуватиме проблеми громадських перевезень:

«Єдине, що я можу зробити, – впливати на розвиток комунального транспорту – у нас жахлива транспортна розв’язка. Я кожного дня користуюсь маршрутками, моя дружина з дитиною також. Ми знаємо, як тече вода в маршрутках, коли йде дощ. Або коли заходиш до автобусу, а там ще більш спекотно, ніж на вулиці. Місто має впливати на комунальний транспорт».

На запитання, яке відношення народний депутат має відношення до розвитку сфери перевезень, Боблях відповів, що розглядає можливість подати законопроект про дотації з державного бюджету на збільшення комунального автопарку Полтави.

Наостанок Боблях окремо виділив ремонт дорожньої мережі. Його обурює, що влада спочатку ремонтує дороги в центрі міста, а потім у віддалених районах:

«Їдеш по трасі – все гарно. Повертаєш у село – жах».

 

Відносини з полтавським політикумом

 

Журналісти поцікавились у Нальотова та Бобляха: якщо вони стануть нардепами, і після цього їм зателефонує ексмер Олександр Мамай із пропозицією зустрітися, чи згодились би вони?

Дмитро Нальотов відповів, що ексміський голова не цікавий йому ні як людина, ні як політик. Тому на зустріч не пішов би.

Андрій Боблях згодився би, але відразу зауважив, що зустріч із будь-яким політиком нічим його не зобов’язує.

Також Нальотов підкреслив, що негативно оцінює роботу місцевої влади.

«Наразі бюджет Полтави на рік майже 4 мільярди грн на рік. Кожного року він збільшується, але змін – немає».

Боблях і Нальотов розповіли, що якщо не стануть нардепами, то готові взяти участь у майбутніх місцевих виборах і піди в депутати Полтавської або обласної рад.

Опублікована: 25 червня 2019


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація