Знаний київський театр у червні покаже полтавцям 8 вистав

Автор: Анна Аксюк, 8 травня, 09:08

Фото: Знаний київський театр у червні покаже полтавцям 8 вистав (Джерело - Вікіпедія)


Наступного місяця до Полтави з гастролями приїде київський театр з майже 100-річною історією – Національний академічний драматичний театр імені Івана Франка.

Він був заснований ще в 1920 році, але початково він розміщувавася у Вінниці. Полтавці матимуть змогу переглянути вісім різних постановок за відомими творами українських і зарубіжних письменників.

Знаний київський театр у червні покаже полтавцям 8 вистав

Далі київські театрали поїдуть зі своїми виставами до Харківського академічного українського драматичного театру імені Тараса Шевченка.

Довідка:

Театр імені Івана Франка було засновано у Вінниці 1920 року частиною акторів Молодого театру на чолі з Гнатом Юрою та акторами Нового Львівського театру на чолі з Амвросієм Бучмою. Митці утворили театральний колектив під назвою «Новий Драматичний театр імені Івана Франка», керівником якого було обрано Гната Юру. Відкриття театру відбулося 28 січня 1920 року виставою «Гріх» Володимира Винниченка, а протягом сезону театр здійснив 23 прем'єри.

Гастролі в Донбасі стали поштовхом для переведення франківців 1923 року як Державного театру УРСР до столиці України — Харкова.

Серед найкращих вистав театру тих років — «Лісова пісня» Лесі Українки, «Ревізор» Миколи Гоголя (зокрема, у постановці режисера М. Г. Єсипенка), «Полум'ярі» Анатолія Луначарського, «Свята Йоанна» Бернарда Шоу, «97» Миколи Куліша.

Влітку 1926 року театр ім. І. Франка за рішенням уряду перевели до Києва, тоді як з Києва до Харкова переїхав театр «Березіль». З 1926 року театр працює в будівлі колишнього театру Соловцова.

Опублікована: 8 травня 2019


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація