3
02 вересня, 09:09
02 вересня, 09:09

Початок повномасштабного вторгнення змінив життя усіх українців, а бізнес не залишився осторонь й став міцною опорою для держави та Збройних сил України.

Кілька років поспіль до нової фази війни сервіс правильного харчування HEALTHY FOOD розбудовував у Полтаві нову галузь – доставка й популяризація здорового харчування. Після цього роботу змінили на волонтерство, а співзасновник бренду взяв до рук зброю й пішов захищати Україну.

Відновити роботу змогли тільки у червні здолавши найскладніші перепони у збереженні бізнесу. Сьогодні сервіс продовжує доставляти денний раціон для полтавців, оновлює пропозиції, але й не залишається осторонь оборони України від ворогів.

Разом з сервісом доставки здорових ресторанних страв розповідаємо про те, як полтавський бізнес переживав один з найскладніших етапів й залишився єдиним у місті сервісом у своїй галузі та як може здивувати своїх клієнтів смачними й здоровими стравами.

«Ми віддали усе, нічого не залишили»

Ще у лютому сервіс продовжував спокійну роботу й презентував 10 смачних страв, які у них можна замовити. І вже за кілька тижнів розпочалася повномасштабна війна.

Відреагували на події дуже швидко. 24 лютого зібрали усі продукти на кухні й відвезли на блокпости.

«Ми не працювали дуже довго, ми віддали усе, нічого не залишили. Артем пішов у ЗСУ і ми не працювали до червня. Фактично ми вчинили як і багато інших представників місцевого бізнесу, бо усі зрозуміли, що зараз головне підтримати військових, допомогти переселенцям, а всі наші плани та ідеї різко стали на паузу. І це дуже добре, що ми зараз маємо можливість відновити роботу», – говорить співвласниця бренду Єлизавета Дендеря.

Інший співзасновник доставки Артем Ліфрідов став до лав Збройних сил України та воював на херсонському напрямку. У травні отримав тяжкі поранення й контузію, тому опинився у шпиталі. Полтавці підтримали захисника коштами на лікування, але трохи одужавши він вирішив передати їх на потреби побратимів:

«Ви не просто дали можливість провести мені позапланову вдалу операцію, а показали, що українці можуть об’єднуватися. Я вдячний кожному з вас. Кожному, хто писав, телефонував, молився та допомагав. Мине час, за кілька місяців я відновлюсь фізично. Усі гроші, які не витрачу, з вашого дозволу витрачу на ЗСУ, адже у мене там є ще брат, батько та побратими. Там вистачає і поранених хлопців і чимало побутових питань, які є завжди».

Хоча реабілітація є доволі складним процесом, підприємець уже занурюється в роботу, щоб розвивати справу свого життя, але тепер як ветеран. Разом з командою, яку вдалося вберегти, міркують над новими пропозиціями та меню для полтавців.

Здорове й смачне харчування

Відновлення робочого ритму сьогодні властиве Полтаві, адже місто залишається гуманітарним хабом й допомагає іншим областям. Усі працюють на перемогу, тому часу на приготування їжі може вкрай не вистачати, але важливо не забувати, що харчування є основою здоров’я. 

У HEALTHY FOOD вважають, що приготування денних раціонів для себе й родини потребує занадто багато часу й сил, тому вони працюють для розв’язання цієї побутової потреби. Власники сервісу вважають, що сьогодні їхнім завданням є вберегти бізнес, аби продовжувати підтримувати Україну на економічному фронті:

«Ми розуміємо, що зараз складний час для нашої держави, що потрібно підтримувати економіку, бо це дозволить нам вистояти. При цьому, хочемо розвивати наше місто й нашу роботу в ньому. Для Полтави наш сервіс – унікальний проєкт, тому у нас багато позитивних відгуків. Люди реально бачать результати від харчування, за яким звертаються».

Щоденну рекомендовану кількість споживання калорій сервіс визначить індивідуально для кожного клієнта. У денних раціонах доставки здорових страв це враховують. Окрім цього, разом з дієтологом досліджують смакові побажання клієнтів та їхньої метою – підтримка здоров’я, схуднення, зміна стилю харчування тощо.

Після врахування мети й завдань від клієнтів, сервіс готує меню здорових й смачних ресторанних страв на день для кожного замовника з врахуванням його смакових уподобань. До прикладу, якщо ви не любите гриби чи морепродукти, доставка знайде як це замінити.

Продукти для страв купують у різних локаціях та постачальників з сертифікованою пропозицією. Наступним етапом у приготуванні чотирьох або п’яти прийомів їжі на день є коригування меню за рекомендаціями дієтологині, які працює з сервісом.

«Ми завжди до дієтолога відправляємо, якщо є проблеми зі здоров’ям, або конкретний запит на схуднення чи розв’язання проблем зі шкірою. Ми для себе обрали дієтологиню, яка має медичну освіту і будь-яку консультацію розпочинає з аналізів. Усе тому, що бували випадки коли приходили підліток, пенсіонер та чоловік 30 років, які мали від одного дієтолога ідентичну програму харчування. Таким лікарями довіряти не можна» – розповідав Артем Ліфрідов.

Щодня для клієнтів готують нові страви, тому меню не повторюється. Індивідуальний підхід називають важливою відмінністю цього бренду, адже тут готують раціон за унікальними сценаріями. Прийоми їжі доставляють у крафтовому пакуванні.

У комплексі є:

  • якщо це стандартний набір, то 4 прийоми їжі: 3 основних і перекус. У складі страв на 1 тис. 200 калорій є м’ясо курки або індика, різні сорти білої риби, овочі та фрукти. Періодично в меню є морепродукти та червона риба;
  • якщо це преміум-меню, то 4 прийоми їжі: 3 основних і перекус. У складі страв є телятина, м’ясо кролика, різні сорти червоної риби та морепродукти.

«Усі наші клієнти кажуть, що після перезапуску стало тільки смачніше. Ми думаємо, що це завдяки перерві у роботі, коли кухарі отримали таку можливість попрацювати над саморозвитком. І саме це мало вплив на покращення нашого сервісу, бо головне, щоб було смачно», – говорить Єлизавета.

За якість товарів відповідають власники сервісу, які шукають продукти у різних частинах Полтави й відбирають їх постійно з перевіркою сертифікатів якості. Пакування дозволяє зберігати харчування на день без загрози, що їжа зіпсується, також прийоми їжі можна вільно брати з собою за потреби.

Замовити їжу для себе ви можете за цим контактом +380950221873 та на сторінці сервісу в інстаграмі.

Якщо ви маєте протипоказання до певних продуктів чи не хочете бачити їх у стравах, можна попередити про це на етапі замовлення. HEALTHY FOOD скоригує меню так, щоб страви не повторювалися й врахує в меню потреби.

Напередодні ЗМІСТ розповідав про сервіс правильного харчування у Полтаві. Це новий напрямок для нашого міста.

Багато сервісів орієнтуються на продажі та популярність, але майже ніхто не готовий змінювати усталене меню під потреби клієнта. Тобто, чимало брендів створюють стандартне для всіх меню і не коригують його під кожного. Звичайно це впливає на якість.

У сервісі вирішили, що вони працюватимуть дещо інакше і враховуватимуть усі потреби споживачів, щоб вони хотіли повертатися. І це спрацювало – зараз сервіс має постійних клієнтів, які стабільно замовляють їхню їжу. Як готують та доставляють їжу ми розповідали детально тут.

Також разом ми склали підбірку смачних страв, що можуть стати елементами добового раціону й дозволять покращити здоров’я та позбавитися зайвої ваги або харчових розладів.

Це важливо, бо звичка якісно харчуватися точно може вплинути на якість життя загалом. Якщо організм отримує продукти, які дають усі поживні речовини, самопочуття та загальний стан здоров’я покращуються. У раціоні має бути білок, вуглеводи, жири, вода, вітаміни, мінерали тощо.

Правильно збалансувати денну норму різних елементів допоможе лікар. У HEALTHY FOOD вважають роль дієтолога у формуванні меню дуже важлива, тому разом з лікарем вони коригують підбір страв для своїх клієнтів. Врівноважити калорійність страв можна разом з урахуванням смакових уподобань та розмаїттю продуктів.