13 офіцерів безпеки працюють у школах Полтавщини

Офіцери безпеки у школі
Офіцери безпеки у школі

(Фото – поліція Полтавщини)

У школах різних районів області розпочали працювати офіцери. Вони мають стежитимуть за безпекою дітей.

Про це повідомили в поліції Полтавщини 2 вересня.

У навчальних закладах Полтавського, Кременчуцького, Миргородського та Лубенського районів розпочали виконання своїх обов’язків 13 офіцерів служби освітньої безпеки.

Мета проєкту «Служба освітньої безпеки» – захистити дітей у школах в умовах повномасштабної війни. Офіцери повинні стежити за безпекою та розумітися на психології дитини аби вчасно допомогти їй. Окрім цього, офіцери будуть медіаторами між адміністраціями шкіл, батьківськими комітетами й дітьми.


Наразі посади офіцерів служби освітньої безпеки запровадили у таких громадах області:

  • Миргородській;
  • Гадяцькій;
  • Лохвицькій;
  • Шишацькій;
  • Великосорочинській;
  • Заводській;
  • Горішньоплавнівській;
  • Кременчуцькій;
  • Диканській;
  • Карлівській;
  • Ланівській;
  • Чутівській;
  • Скороходівській;
  • Білицькій;
  • Кобеляцькій;
  • Зіньківській;
  • Новосанжарській;
  • Опішнянській;
  • Котелевецькій;
  • Лубенській.

Офіцери служби перебуватимуть у школах повний робочий день та виконуватимуть три основні функції: правоохоронну, просвітницьку та наставницьку. 

Офіцери забезпечуватимуть контроль пропускного режиму в закладах, не допускатимуть до шкіл сторонніх людей, запобігатимуть перенесенню небезпечних предметів. Також вони проводитимуть інтерактивні заняття й заходи, що сприяють патріотичному вихованню.

Нагадаємо, у Полтавській громаді працюватимуть 17 офіцерів безпеки у школах. Інспектори виконуватимуть правоохоронну, просвітницьку та наставницьку функції.

Поліцейські здобули навички спілкування з дітьми, надання першої домедичної допомоги, розуміють вікові особливості дітей. Також офіцери проходили навчання для оперативного реагування на надзвичайні події. 

За словами Руслана Возниці, офіцери з 19 серпня знаходяться в навчальних закладах, за якими закріплені. У закладах освіти облаштували для них робочі місця. До кінця року інспектори мають з’явитися у 30 школах Полтавської громади.

Раніше ЗМІСТ писав, що навчальний рік у громаді розпочнеться з 2 вересня. Заклади освіти працюватимуть за різними формами навчання.

Упродовж навчального року працюватимуть 63 школи, з них 58 – комунальної власності та 5 – приватної. Також до роботи готові 62 дитячі садочки та 3 заклади позашкільної освіти і  1 заклад відпочинку та оздоровлення.