Антидрон для СБУ та квадрокоптери. Як розподілили 210 мільйонів гривень з обласного бюджету Полтавщини

Ілюстративне фото
Ілюстративне фото

Автор – Констянтин і Влада Ліберови

З початку повномасштабної війни в області звели десятки кілометрів траншей і протитанкових ровів. Також утворили кілька сотень взводних опорних пунктів, бліндажів та капонірів.

Про це відомо з річного звіту Полтавської обласної військової адміністрації.

Цього року фінансування військових з обласного бюджету збільшили у 20 разів. Усього витратили 210 млн грн, які вже направили військовим і правоохоронцям. Витрачені кошти класифікували за такими напрямами:

  • 3 млн грн – теруправлінню ДБР для ремонтів;
  • 3,4 млн грн – ретранслятори, радіостанції для військомату;
  • 5 млн грн – авто для прокуратори;
  • 5,6 млн грн – ремонт реанімації та території військового госпіталю;
  • 6,1 млн грн – авто, антидроновий комплекс для СБУ;
  • 10,9 млн грн – військовим частинам на будматеріали та ремонт;
  • 13,9 млн грн – автівки, система відеонагляду для поліції;
  • 27,1 млн грн – модулі для тероборони;
  • 2,9 млн грн – авто та рентгенотелевізійна система для обласних криміналістів МВС України;
  • 2,5 млн грн – тепловізори, прилади нічного бачення, квадрокоптери, бронежилети для Нацгвардії;
  • 1 млн грн – генератори для тероборони;
  • 50 млн грн – фортифікація;
  • 48,8 млн грн – спецодяг для тероборони і добровольчих формувань;
  • 28,9 млн грн – вантажівки для тероборони.

Зі свого боку Полтавська міська рада виділила 130 млн грн на програму «Полтавський спротив». Інформація за програмою «Полтавський спротив» засекречена. Відомості про витрати на військових, рятувальників та поліцейських лишаються невідомими, бо командири військових частин і центрів комплектування та соціальної підтримки зазначили її як секретну. 

23 грудня за програму проголосувала достатня кількість депутатів, що дозволить продовжити фінансувати її за кошти бюджету громади.