Антидронова рушниця, на яку збирали у Полтаві, рятує бійців на донецькому напрямку

2022-06-13-11.44.53

Рік тому на краудфандинговій платформі ЗМІСТ полтавці зібрали 378 тис. грн на глушник дронів. Його передали полтавській теробороні, а потім рушниця допомагала бійцям на харківському та сумському напрямках. Нині її використовують на Донеччині.

Про це розповів воїн Анатолій Ханко у своєму відео.

«Рік тому ЗМІСТ проводив збір на рушницю, що у мене за плечима. Було багато критиків для чого потрібна тощо. Ця штуковина уже рік служить нашому підрозділу на різних напрямках. Харківщина, Сумщина, Донеччина. Приносить допомогу, бо дозволяє відлякувати усіляких шкідників, які літають у небі, убезпечує особовий складі від речей, що скидаються з неба. Тому хотів би подякувати людям, які рік тому скидали на цю рушницю гроші. Ваші гроші працюють на те, щоб ми перемагали. Якщо побачите, що підрозділ збирає гроші на такі речі, не проходьте повз».

Завдяки антидроновій рушниці від полтавців на фронті підрозділ допомагає противнику втрачати третину дронів, якими намагаються розвідувати позиції чи закидати їх боєприпасами.

Теробороні Полтавщини глушник ANTIDRON KVSG-6 передали у травні 2022 року. Уже за місяць їм вдалося ліквідувати ним російський розвідувальний дрон, який збирав інформацію про залізничну інфраструктуру Полтави.

null

Захисники дякували усім, хто долучився до збору коштів йжертвує гроші на закупівлю тепловізорів для полтавців на передовій. Заступник командира Полтавського батальйону ТрО з позивним «Граф» говорить, що цю зброю використають з користю для Полтави і України:

«Від усієї територіальної оборони та Збройних сил україни висловлюю слова  вдячності кожному українцю  та полтавцям, які долучилися коштами чи інформаційно до придбання антидронного обладнання. Я розумію, яка це вартісна річ, тим більше зараз. Можу сказати, що наші хлопці зроблять все можливе, аби завадити розвідці ворога».

Антидронне  обладнання здатне заглушити дрони на відстані 3 тис. метрів й посадити на землю. Якщо дрон не обладнаний системою антикрадіжки, його можна використати для українською армії.

Підтримати військових в інших проєктах можна за посиланням.